Facebook Google+ Twitter

Zielone światło dla "inteligentnych samochodów"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 21:53

Parlament Europejski poparł inicjatywę upowszechnienia „inteligentnych samochodów", które dzięki najnowszym technologiom wpłyną na bezpieczeństwo na drodze. W opinii Parlamentu inteligentne technologie stosowane w pojazdach powinny być tańsze i łatwiej dostępne.

Zdaniem europosłów, jeśli zostaną spopularyzowane, inteligentne systemy samochodowe mogą zapobiec tysiącom wypadków, zmniejszyć tłok na drogach i zanieczyszczenie środowiska.

Posłowie twierdzą, że mała popularność i dostępność nowoczesnych systemów na rynku wynika z ich ceny. Dlatego ich zdaniem, należy uczynić wszystko, by jak najszybciej stały się one przystępne cenowo.
Przyjęta rezolucja zaleca obowiązkowe informowanie konsumentów o „inteligentnych samochodach". Informacje winny dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Od 2012 roku wszystkie nowe samochody będą musiały być wyposażone w elektroniczne systemy kontroli stabilności. Za dwa lata wprowadzony zostanie w pełnym wymiarze pokładowy europejski system powiadamiania o wypadkach- e-Coll. Parlament wezwał państwa członkowskie, które jeszcze nie podpisały ustaleń dotyczących wprowadzenia systemu, by uczyniły to bezzwłocznie. Ocenia się, że uruchomienie systemu E-Coll pozwoli rocznie uniknąć dwa i pół tysiąca ilość śmiertelnych wypadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.