Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31947 miejsce

Zielone światło dla inwestycji w pobliżu lotniska Okęcie

Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego dokument ustanawiający ograniczenia użytkowania wokół portu lotniczego jest nieaktualny. To zielone światło dla deweloperów, którzy mogą budować w tej okolicy osiedla.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Okęcie_-_Warszawa_po_starcie_06.JPG&filetimestamp=20091224155924 Orzeczenie NSA zostało wydane w dniu 26 maja. Jak podaje Życie Warszawy rozporządzenie wojewody o obszarze ograniczonego użytkowania stało się nieaktualne. Dokument ten nie spełniał wszystkich wymogów nałożonych przez ustawę o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie.

Na podstawie wydanego w 2007 roku rozporządzenia mieszkańcy pobliskich Włochów i Ursusa zyskali podstawę prawną do ubiegania się o odszkodowanie z powodu wysokiego poziomu hałasu jakie powoduje bliskość portu lotniczego. Teraz ją stracili.

Wcześniej budowanie w okolicach warszawskiego lotniska nie było możliwe. Do tego momentu. Teraz deweloperzy mają zielone światło na inwestycje. Decyzja NSA nie oznacza rezygnacji z planu ograniczonego użytkowania. Trzeba go będzie stworzyć na nowo. Jak zapewniają władze Okęcia dokument ma być gotowy na początku przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mieszkam 10min od lotniska w Hamburgu. Co rusz robią coś na pasach...wtedy samoloty latają mi nad głową ; )) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.