Facebook Google+ Twitter

Zielone źródło piękna Kleopatry

ALOE VERA czyli aloes jest uniwersalną rośliną i wciąż zaskakuje nas dobrodziejstwami płynącymi z jej właściwości. Aloes szczyci się długą historią jako balsam dla skóry - podobno Kleopatra swoją piękność zawdzięczała właśnie jemu.

Najczęściej wykorzystywanym w lecznictwie i produkcji suplementów jest gatunek Aloe vera (Aloe barbadensis). Jest on źródłem dwóch produktów, które kompletnie różnią się pod względem składu chemicznego i właściwości leczniczych: miąższu i żelu. Oba są szeroko wykorzystywane przez medycynę i kosmetykę. Z aloesu pozyskuje się też pulpę aloesową, w skład której wchodzi oprócz miąższu i soku również skóra wierzchnia liści.

Miąższ jest galaretowaty i zawiera duże ilości witamin począwszy od β-karotenu, witamin: C, B1, B2, B3, skończywszy na mniejsze ilości pozostałych (w tym B12). Występuje w nim również szereg biopierwiastków: potas, wapń, magnez, fosfor, cynk, żelazo oraz śladowe ilości krzemu.
Żel zaś jest gęstą, przezroczystą substancją, uzyskiwaną właśnie z miąższu liścia aloesu.

Badania naukowe dowodzą, że aloesowy żel oraz preparaty zawierające go, pomagają w leczeniu różnego rodzaju owrzodzeń skóry u ludzi oraz oparzeń i odmrożeń. Nakładany jest na ranę lub oparzenie, co tworzy ochronny płaszcz i przyspiesza stopień gojenia się rany.

Aloes jest naturalnym sposobem na domowe leczenie popularnych dolegliwości, w tym skórnych. Używamy go w sytuacji, gdy potrzebujemy ulgi przy poparzeniach, ranach czy ukąszeniach, ale
również przy łuszczycy czy zmianach trądzikowych i innych problemach skórnych. Liczne kosmetyki, które zawierają ten aktywny składnik, przeznaczone są więc głównie do skóry i włosów, czy raczej skóry głowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.