Facebook Google+ Twitter

"Zieloni 2004" sprzeciwiają się budowie elektrowni atomowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-07 18:11

Organizacja obawia się, że w wyniku umów politycznych, polski rząd przejmie od Francji technologię atomową. Po wczorajszej wizycie prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego "Zieloni 2004" apelują do polskiego premiera o rozwagę w kwestiach energetycznych.

"Wzywamy Donalda Tuska do dialogu" - mówili dziś w Poznaniu liderzy Zielonych: Dariusz Szwed i Agnieszka Grzybek. Ich zdaniem sprawy związane z poszczególnymi inwestycjami energetycznymi w Polsce będą przedmiotem zainteresowania Komisji Europejskiej, a następnie Europejskiego Trybunału sprawiedliwości, podobnie jak to było w przypadku Rospudy.

Zdaniem "Zielonych 2004", polski rząd powinien zmodernizować już istniejące elektrownie i linie przesyłowe. Opowiadamy się też za prawdziwą, a nie fikcyjna konkurencją w energetyce - napisali w liście do premiera "Zieloni 2004".

Minister środowiska Maciej Nowicki, nie chciał wczoraj komentować informacji prasowych o zgodzie rządu na budowę elektrowni atomowej. Mówił, że sprawa budowy siłowni atomowej nie była, według jego wiedzy, przedmiotem obrad rządu. Zaznaczył, że podawany w prasie rok 2021, jako data uruchomienia pierwszego reaktora w polskiej elektrowni może być realna. Od decyzji do zakończenia budowy potrzeba kilkunastu lat - powiedział minister.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Koszulki "NIE DLA ATOMU" na http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10178107

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.