Facebook Google+ Twitter

Zieloni apelują o ratowanie kin Luna i Iluzjon

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-07-11 09:42

Koło warszawskie Zielonych 2004 przyłącza się do akcji zbierania podpisów pod internetową petycją przeciw zamknięciu kin Luna i Iluzjon w Warszawie. Uważamy, że nieliczne pozostałe jeszcze przy życiu placówki kulturalne, które oferują niszowe produkcje i wyróżniają się spośród komercyjnej szarzyzny, powinny być chronione za wszelką cenę.

- Sam miałem przyjemność korzystać z bogatej oferty Iluzjonu - mówi Bartłomiej Kozek, przewodniczący koła. - Placówka na Narbutta na stałe wpisała się w kulturalny pejzaż Mokotowa i Warszawy. Nigdzie indziej nie możemy liczyć na pokazy takich filmów, jak chociażby "Stalker" Tarkowskiego czy "Matka Joanna od aniołów". O bogatym repertuarze tej placówki można by mówić bez końca. Rozumiemy, że obiekt wymaga remontu - mamy jednak nadzieję, że kultowe dla wielu kino znajdzie się na czas rewitalizacji w dogodnym miejscu, takim jak np. Muzeum Narodowe, a po jej ukończeniu będzie mogło wrócić na Mokotów, gdzie zostanie przywitane z otwartymi ramionami.

- Oby tylko ów remont nie był powodem zamknięcia placówki - dodaje z troską przewodnicząca warszawskich Zielonych, Irena Kołodziej. - Na mapie Warszawy brakuje już wystarczająco wielu placówek kulturalnych, by zubażać ten pejzaż jeszcze bardziej. Nie ma już kina Moskwa, zabrakło Le Madame, a w Pałacu Kultury i Nauki nie odbywają się już jazzowe wieczorki. Jeśli miasto ma być dla ludzi, nie może służyć jedynie do pracy i do snu - musi tętnić życiem, dawać szansę na rozwój własnych zainteresowań. Bez Luny i Iluzjonu będzie z tym dużo trudniej. Jest cała armia ludzi, nie tylko starszego pokolenia, którzy nie odnajdują się w komercyjnych multipleksach!

Zieloni cieszą się z faktu, że internetową petycję podpisało już prawie 8.000 osób. Apelujemy jednak o więcej i prosimy media o nagłośnienie sprawy. Wspólnymi siłami śledźmy rozwój wydarzeń, dbając o to, by Warszawianki i Warszawiacy mieli prawo do kultury na najwyższym, światowym poziomie.

Petycję można podpisać pod adresem: http://www.petycje.pl

Partia Zieloni 2004 jest częścią Europejskiej Partii Zielonych: www.europeangreens.org. Przewodniczącymi Zielonych 2004 są Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed, partia prowadzi szereg kampanii, m.in. na temat zielonej gospodarki, zdrowej żywności, zmian klimatycznych, promocji demokratyzacji czy równego statusu mężczyzn i kobiet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.