Facebook Google+ Twitter

Zieloni bronią Szpitala Grochowskiego

Plany Ratusza dotyczące przekształcenia Szpitala Grochowskiego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zaniepokoiły warszawskich Zieloni. Partia konsekwentnie sprzeciwia się komercjalizacji placówek medycznych.

Warszawski Zieloni uważają, że komercjalizacja szpitala przy Grenadierów 21 na warszawskiej Pradze Południe, stanowi zagrożenie na zdrowia i komfortu pacjentów. Ich zdaniem wygeneruje to daleko idące oszczędności, również na podstawowym sprzęcie medycznym takim jak strzykawki czy opatrunki. Tendencje do prywatyzowania szpitali Elżbieta Hołoweńko, szefowa warszawskich Zielonych nazywa wprost "przykładem chorej ideologii" i rażącego niezrozumienia roli służby zdrowia, która powinna się skupić na leczeniu, a nie generowaniu zysku.

Zieloni zwracają uwagę na fakt, że miasto oszczędza na jakości życia mieszkańców i usługach społecznych, wydając pieniądze na inwestycje wizerunkowe, które nijak nie przysługują się Warszawiakom, a jedynie poprawiają dobre samopoczucie samorządowców. Jako przykłady Marek Matczak, lider warszawskich Zielonych, wymienił Strefę Kibica i Fontanny na Podzamczu.

Zdaniem partii Zielonych miasto powinno pokryć stratę szpitala z ubiegłego roku, wynoszącą 9 mln złotych, z uwagi troski o dobro pacjentów.

Zieloni od lat głoszą pogląd, że każdy powinien mieć równy dostęp do służby zdrowia: "Prywatyzacja szpitali, schowana pod płaszczykiem oddania ich w ręce samorządów, może spowodować wzrost kosztów leczenia pacjentek i pacjentów, zmniejszenie liczby łóżek szpitalnych, redukcje zatrudnienia oraz faktyczny podział szpitali na dostępne dla różnych warstw społecznych. Stanowisko to opieramy na złych doświadczeniach Hamburga i Wielkiej Brytanii, w której partnerstwo publiczno-prywatne doprowadziło do wzrostu kosztów funkcjonowania narodowego ubezpieczyciela zdrowotnego NHS. Prywatyzacja stanowi zagrożenie dla równego dostępu do służby zdrowia finansowanej ze środków publicznych. Każdy obywatel, bez względu na status materialny, powinien mieć równy dostęp do służby zdrowia finansowanej ze środków publicznych. To podstawowe prawo jest zagwarantowane w art. 68 ust. 2 Konstytucji RP i domagamy się jego faktycznej realizacji." - http://www.zieloni2004.pl/art-3671.htm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.