Facebook Google+ Twitter

Zielonogórski festiwal kabretu - podsumowanie

Zakończył się IV Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze. Wystąpiło na nim gościnnie siedem kabaretów spoza Zielonej Góry oraz prawie wszystkie miejscowe formacje. Przez cztery dni bawili nas żartami i skeczami w pojedynkach kabaretowych.

Janusz Rewers w roli sklerotycznego staruszka / Fot. Bożena MikołajczakW tym roku Festiwal Kabaretu zmienił swoją formułę. Zamiast kilkunastu grup, występujących z własnymi programami, wystąpiło osiem kabaretów w pojedynkach kabaretowych. Przed artystami stały niełatwe zadania, takie jak: zagranie skeczu na wcześniej narzucony przez organizatorów temat lub improwizacja skeczu na temat określony przez publiczność czy konkurencja prawie sportowa: wkładanie garnituru. O tym, czy formuła taka sprawdziła się w praktyce, napiszę wkrótce.

Drugi dzień festiwalu to cztery pojedynki. Problem w tym, że połowa pojedynków była rozgrywana w tym samym czasie w dwóch różnych miejscach, więc siłą rzeczy musiałem coś wybrać, no i przy okazji narzucić czytelnikom obraz tego, na czym byłem. Jeśli w przyszłorocznym festiwalu znów program będzie wyglądał tak jak ostatnio, będę potrzebował od organizatora większej liczby akredytacji prasowych...

Wybrałem się najpierw na pojedynek do Kawonu. Tam Tomek Jachimek podjął nierówną walkę z liczniejszym przeciwnikiem czyli kabaretem Jurki. Było bardzo zabawnie i całkiem sympatycznie. Pierwszy raz spotkałem się z pojedynkami kabaretów. Tematem narzuconym był "Pogadał, pogadał i gówno pomógł" i tutaj bezkonkurencyjni byli kabareciarze z Zielonej Góry, czyli Jurki, w skeczu opowiadającym o małżeństwie, które przychodzi po poradę do seksuologa... problem w tym, że seksuolog to jedyny specjalista w Licheniu, a w dodatku były katecheta o krasomówczym zapale i z zaburzoną samooceną. Tomek Jachimek na ten sam temat zaprezentował dwuminutowy skecz, którego chyba nikt nikt nie zrozumiał, więc opisywanie go tutaj nie ma najmniejszego sensu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za opis festiwalu i za to, że dowiedziałem się czegoś o nieznanych mi do tej pory kabaretach Fraszka, Kabaret Grabiego Marka czy Stado Umtata. Czy wideo z tego festiwalu z skeczami gdzieś jest? Na kabaretytworzymyhistorię ich chyba nie ma? Widziałem tylko kawałek monologu Jachimka w TVN24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.