Facebook Google+ Twitter

Ziemia ma konkurencję. Teleskop Keplera znalazł 10 miliardów planet podobnych do naszej

Ziemia musi podzielić się indywidualnością z 10 miliardami innych planet krążących wokół gwiazd podobnych do słońca. Tak wynika z analizy danych, które zebrał teleskop Keplera. Koniec z wyjątkowością?

 / Fot. NASA, domena publiczna"Planety podobne do Ziemi to wręcz reguła" – przytacza słowa Erika Petigura z Uniwersytetu Berkeley wyborcza.pl.

Na konferencji zorganizowanej w Ames Research Center w Kalifornii badacze doszli do wniosków, że światy przypominające Ziemię, krążą wokół co piątej podobnej do Słońca gwiazdy w Drodze Mlecznej.

W ciągu trzech pierwszych lat działania teleskopu znaleziono 3,5 tysiąca nowych światów. Podczas konferencji naukowcy ogłosili znalezienie kolejnych 833 planet, na których może istnieć życie.


Kopalniawiedzy.pl przypomina, że Misja Keplera kosztowała już 600 milionów dolarów, ale pozwoliła na znalezienie 167 planet i ponad 3500 kandydatów na planety.
Niestety, z powodu awarii jednego z kół zamachowych teleskopu Keplera nie można prowadzić badań w stopniu takim jak zakładano pierwotnie.

Zaplanowana nowa misja zakłada, że Kepler badałby rocznie od 4 do 6 "pól obserwacyjnych”, a w każdym z nich, 10-20 tysięcy obiektów. Jak mówi Steve Howell z Ames Research Center, "misja K2 nie ograniczyłaby się do obserwacji planet. Kepler miałby rejestrować też eksplozje supernowych, formowanie się gwiazd oraz asteroidy i komety".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

skoro jest Tusk to Macierewicz też musi być i taplać się w błocku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie są, to klony Tuska siedzące na kominach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy na tych planetach sa klony Macierewicza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.