Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6772 miejsce

Ziemia Święta wymarzonym miejscem dla każdego pielgrzyma

Zapraszam do odwiedzenia najciekawszych miejsc Ziemi Świętej.

 / Fot. Krystyna UrbańczykIzrael - ojczyzna Żydów położony jest na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Graniczy z Libanem, Syrią, Egiptem i Jordanią. Ma klimat śródziemnomorski, lato suche i gorące, zimy zaś łagodne i wilgotne. W lutym (bo w tym miesiącu odwiedziliśmy właśnie ten kraj) temperatury dochodziły do 24 st.C. Na drzewach rosły cytryny i pomarańcze, figi i banany, a na polach rolnicy zrywali czerwone dojrzałe truskawki.

Każdy chrześcijanin marzy, by choć raz w życiu odwiedzić Ziemię Świętą, ziemię nazwaną tak przez proroka Zachariasza. Znaczenie to znosi granice, przekracza pojęcia polityczne i geograficzne. To właśnie tu, na tej Ziemi Jezus Chrystus miał  / Fot. Krystyna Urbańczykswą misję do spełnienia. W Nazarecie i w Betlejem rozpoczął życie ziemskie, w Jordanie spotkał Samarytankę, w Kanie były początki jego działalności zaś Jerozolima była miejscem Śmierci i Zmartwychwstania, a na Górze Oliwnej wstąpił do nieba. Obszar Ziemi Świętej jest bogaty w pozostałości i ruiny dawnych miast i pomników, jest głównym celem pielgrzymek. W lutym wraz z dziesięcioosobową grupą stanęliśmy na Ziemi Świętej. Tylko trzy i pół godziny trwał lot z Warszawy do Tel Awiwu. Na wysokości 10 tys.metrów i z prędkością 890 km/godz. pokonaliśmy tę odległość Boeningiem 337-300.

O trzeciej nad ranem wylądowaliśmy w Tel Awiwie. Temperatura wynosiła 10 st.C (dla porównania Warszawę żegnaliśmy w 5 st.mrozie). Zamieszkaliśmy w czterogwiazdkowym hotelu z pięknym widokiem na Jerozolimę.

Jerozolima posiada szczególne znaczenie w historii. Mówi się, że „Bóg ozdobił świat dziesięcioma miarami piękna, dziewięć przypadło Jerozolimie, a jedna część należy do reszty świata. Kto nie widział Jerozolimy w jej chwale ten nie widział wspaniałego miasta”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.