Facebook Google+ Twitter

Ziemia wciąż drży w Abruzji

Co najmniej 179 osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. Rannych zostało około półtora tysiąca osób. Trwa akcja ratownicza i dramatyczna walka z czasem. Od ponad doby ratownicy przeczesują gruzowiska w poszukiwaniu osób, które przeżyły trzęsienie ziemi. Wczorajszą tragedię zapowiedział kilka dni temu naukowiec Giampaolo Giuliani, ale nazwano go imbecylem.

 / Fot. Fot. PAP LATTANZIOMinęło 12 godzin od pierwszego poważnego wstrząsu, który miał miejsce w środkowych Włoszech. Wskutek trzęsienia ziemi straciło życie 179 osób. Wciąż trwa akcja ratunkowa. Pod gruzami jednego z zawalonych budynków czeka na pomoc 35 ludzi.

Wciąż jeszcze panuje chaos. Policja odnotowuje pierwsze akty szabrownictwa. Bandyci rabują ruiny domów i sklepów. Po ulicach włóczy się ponad 5 tysięcy zwierząt domowych. Trwa budowa tymczasowych obozów dla pozbawionych dachu nad głową. Ludzie nie mogą się przemieszczać, gdyż drogi i autostrady są zamknięte. Większość z nich jest uszkodzona. Szpitale są przepełnione, a poważnie rannych transportuje się helikopterem do szpitali w Rzymie.

Około godziny 15 odbyła się konferencja prasowa premiera Silvio Berlusconiego, który udał się na miejsce tragedii. Podczas konferencji nastąpił kolejny wstrząs. Szacuje się, że od momentu pierwszego miało już miejsce 200 mniejszych. Reagując na polemikę narastającą wokół prognozy naukowca, który przewidział trzęsienie ziemi, premier oświadczył, że nie istnieje żadna metoda, która może zapobiec trzęsieniu ziemi. Nawoływał też do zaprzestania dyskusji w obliczu tragedii. / Fot. PAP/MASSIMILIANO SCHIAZZA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MIEJSCA TRAGEDII

Wiadomosci24.pl dotarły do jednej z Polek, która mieszka 40 km od Aquili. Opowiedziała nam, że krąży informacja, jakoby najbliższych godzinach miało dojść do kolejnego wstrząsu w okolicach Sulmony (miejscowość oddalona o 40 km od Aquili). Jest to jednak wiadomość nieoficjalna. Mimo to, mieszkańcy przygotowują się, pakując żywność i odzież. Niestety, nie mogą wyjechać, gdyż drogi i autostrady są zablokowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

okropne uczucie...pierwszy wstrząs obudził mnie w nocy...wszystko skrzypiało, ale to było po wybudzeniu człowiek to inaczej psychicznie odbiera....było mineło,udało sie i koniec...natomiast ten wczorajszy wieczorny....kopytka mi sie wysypały przy kolacji ...lampa buja ,człowiek juz widział efekty w telewizjii..i wie co moze być za chwile.....ale znowu sie udało...za 3 godziny wracam na urlop do polski...mam nadzieje ze drogi bedą przejezdne i nie zabuja w czasie jazdy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieprawdopodobna tragedia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda ludzi, można było tego uniknąć ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należy słuchać sejsmologów którzy potrafią przewidzieć takie wydarzenia....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.