Facebook Google+ Twitter

Ziemio, nie kryj mojej krwi, iżby mój krzyk nie ustawał

Tym cytatem z Księgi Hioba zakończył swoje wystąpienie były więzień Obozu Koncentracyjnego Auschwitz o numerze obozowym 4427 Władysław Bartoszewski podczas wczorajszych (27.01.2010) obchodów 65. rocznicy wyzwolenia obozu.

Przemówienie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. / Fot. Sławomir OstrowskiNa uroczystości rocznicowe do Auschwitz przybyli Prezydent RP Lech Kaczyński, Premier RP Donald Tusk, Premier Izraela Beniamin Netanjahu, szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, minister w kancelarii premiera oraz były więzień Auschwitz Władysław Bartoszewski, minister edukacji Federacji Rosyjskiej Andriej Fursenko oraz około 150 byłych więźniów obozu Auschwitz i przedstawiciele korpusów dyplomatycznych ponad czterdziestu państw z całego świata. Uroczystość relacjonowało prawie pół tysiąca dziennikarzy (około 140 ekip prasowych z całego świata).

Główne uroczystości rocznicowe pod pomnikiem w Birkenau poprzedziło otwarcie czasowej wystawy rosyjskiej o wyzwoleniu umiejscowionej w bloku obozowym nr 14 KL Auschwitz.
Wszyscy zabierający głos podczas uroczystości podkreślali, jak ważna jest pamięć o tym jedynym w swoim rodzaju pomniku martyrologii, jakim jest Auschwitz.Eva Mozes Kor jedna z bliźniaczek, które przetrwały śmiertelne eksperymenty medyczne prowadzone przez Anioła Śmierci, Josef Mengele w Auschwitz. / Fot. Sławomir Ostrowski

- To, co stało się tutaj, to nie łańcuch kryminalnych czynów, to coś, co zostało zorganizowane przez państwo, przez ówczesne państwo niemieckie, Trzecią Rzeszę. Trzeba o tym pamiętać, bo nie zawsze ten, kto ma siłę, ma rację - powiedział w Auschwitz prezydent RP Lech Kaczyński. Prezydent przypomniał również datę 16 maja 1944 roku. - Dla mnie jedna data jest symboliczna: 16 maja 1944 rok. Losy wojny są już dawno przesądzone, Trzecia Rzesza niemiecka jest pokonana, a tu, w tym miejscu oddaje się do użytku nową bocznicę, żeby można było ludzi przewozić bezpośrednio pod krematorium [b]powiedział prezydent dodając, że ta data to znak szaleństwa zbrodni opartej o chorą nienawiść.

Premier Izraela Beniamin Netanjahu przybył na miejsce obchodów w KL Auschwitz-Birkenau. / Fot. Sławomir Ostrowski- Szukam choć śladu nadziei w tym miejscu, aby nie odchodzić stąd w poczuciu zapaści człowieczeństwa, klęski kultury i cywilizacji europejskiej. Naszą powinnością jest tu powracać, aby dawać świadectwo naszej pamięci o czasach najgłębszej rozpaczy i największego bezprawia, dawać świadectwo naszej kategorycznej niezgody na zorganizowaną nienawiść, która zagnała miliony do komór gazowych, na to wszystko, czego symbolem stał się obóz zagłady Auschwitz-Birkenau - powiedział Premier Donald Tusk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

O prawa Polaków powinna troszczyć się Polska. Naród Żydowski o prawa Żydów. Podobnie inni. Niestety Polaków już prawie nie widać w naszej władzy, dlatego brak jest ochrony polskich interesów i Polskiego Narodu. Zmienione nazwiska na Polskie przykrywają właściwe pochodzenie. Zrywy wolnościowe w Polsce zdarzały się gdy ludzie widzieli niebezpieczeństwo. Dzisiaj ono nadchodzi niepostrzegalnie i bez wojny Polskę chcę rozebrać i zetrzeć z mapy świata. Jest na to jeden sposób. Nie chodzi mi o religie, ale o żywa wiarę. Powierzyć trzeba nas i nasz kraj Jezusowi Chrystusowi i wyznać to przed ludźmi, a Bóg zmieni rzeczywistość. Wierzę, że są już ludzi którzy podobają się Bogu i ze względu na ich szczere serca będą uratowani jego wybrani. Świat idzie do zagłady, tak jak jest napisane w Słowie Bożym. Nie zatrzyma się wiatru, ale można ochronić od zguby wiele jeszcze osób, które nie zdają sobie sprawy z wydarzeń które nastaną na ziemię. Biblia mówi, że kto może czynić dobrze a nie czyni grzech ma. Bierność jest akceptacją zła. Prawdę trzeba mówić, ale jednocześnie kochać ludzi. Wierzę, że dobry Bóg jak napisał tak wypełni, że wyjdzie cała prawda na jaw, a wówczas wielu będzie się wstydzić. Aby nie było dla nich za późno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrek! Jak Polacy mają się upominać o Polskich Żydów? Oni byli, jak sam napisałeś Polakami. A Polacy o swoich obywateli nie potrafią, albo nie mają śmiałości, albo nie chcą, się upomnieć. Dzisiaj Polacy powinni zabiegać, bo jak na razie tego nie czynią, aby utrzymać ziemie przydzielone Polsce przez Stalina. W Niemczech działają organizacje rewizjonistyczne mające na celu odebranie Polakom, tych ziem. Zobacz: ttp://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4398232.html Nie wiem, co się dzieje? Coraz więcej jest zgłaszających do Polaków jakieś pretensje. Nie za długo okaże się, jak napisałem, że "Już niebawem Polacy będą wszystkiemu winni... " link Co też Tę Naszą Polskę czeka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywiad z Ryszardem Kapuścińskim "Lapidaria VI" : "Z wywiadu ze mną:
-Więc specjalizował się pan w problemach Trzeciego Świata?
-Nie. Właściwie nie specjalizowałem się w niczym. Po prostu próbowałem poznać i zrozumieć ludzi spotykanych tam, gdzie wypadło mi jeździć i pracować. Często byli to ludzie należący do innych kultur, ras, religii. Starałem się zrozumieć, co to znaczy być człowiekiem innej kultury. Czy to oznacza inaczej żyć? Inaczej odczuwać? Inaczej myśleć? Być kimś innym?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że Polacy nie umieją tak się zaangażować w ujawnieniu prawdy. Na początku wojny przecież samych Polaków wywożono do obozów śmierci. Pierwszy pociąg do Oświęcimia składał się tylko z Polaków głównie z Tarnowa. Tak wiele osób tam zginęło, świat o tym milczy! Pamięć to nie zemsta, to szacunek, a dla potomnych zachowanie prawdy. Dlaczego nikt nie wspomina Firleja. Na temat Firleja, (cmentarz w Radomiu) mało się mówi, praktycznie nie słychać nic o tym co się tam wydarzyło.
Niemiecki najeźdźca pomordował tu bestialsko 15.000 Polaków, a nieoficjalnie jeszcze więcej niektórzy mówią, że nawet zginęło tu około 40000 osób.
Właśnie na Firleju nasi rodacy, w strasznych męczarniach ginęli z ręki niemieckiego oprawcy i nie tylko.
Historia milczy, ale my powinniśmy pamiętać, aby Polska była Polską.
Pamięć poległym! polecam link: http://radom.ws/index.php?n=Tekst.TablicaFirlej1
Właśnie na Firleju po długich torturach został zamordowany został Brunon Bochyński - mój dziadek. Był On między innymi prezesem Stronnictwa Narodowego w Starachowicach. Bóg , Honor i Ojczyzna było dla mojej rodziny nie tylko sloganem. Dziś pod jego nazwisko próbują się podszyć inni, gdyż większości chodzi tylko o pieniądze, władzę i sławę- nawet niechlubnie zdobytą. Dla niegodziwego zysku przypisali sobie cudze herby. Większość w ogóle ich nie miała. W czasie okupacji niemieckiej mordowano na początku elity Polski, aby Polska nigdy się nie odrodziła. Teraz ukrywana jest prawda.
W ostatnim czasie wyjdzie krew przelana niewinnie. Potężny Bóg Abrahama, Izaaka, Jakuba oznajmi to wszystko, co tak bardzo ludzie ukrywają. Słowo Boże mówi, że wielu został powołanych, ale niewielu wybranych. Na szczęście Jezus Chrystus wziął na siebie nasze przekleństwa i tylko w nim mamy zbawienie. W Chrystusie nie ma ani Żyda, ani Greka itd... to znaczy ani Polaka ani Niemca wszyscy są jedno. Miłość jest spójnią doskonałości, a sprawiedliwość Boża nie jest ludzką sprawiedliwością. Wystarczy przyjść do niego i powierzyć mu swoje problemy i wyznać grzechy powiedzieć mu o swoich krzywdach, a On wszystko dobrze uczyni, bo umarł za wszystkich. Nienawiść jest z diabła. Prawda i miłość jest z Boga. Dodam, że przypowieść o siewcy i ziarnie jest na temat Słowa Bożego. Jeden przyjmie je i będzie zbawiony, a drugi nie i będzie potępiony, inny z radością przyjmie ale później w życiowych sprawach go zagubi. Jest jeszcze przypowieść o dziesięciu pannach, pięciu głupich i pięciu mądrych. Oliwa to symbol Ducha świętego. Jeśli ktoś za życia nie będzie zabiegał o to aby się zaopatrzyć w moc Ducha Świętego, to w ostatniej chwili nikt z mądrych mu tego mnie pożyczy, bo wówczas zabraknie i jednym i drugom. Czas jest bliski Pan przyjdzie obecnie jako Sędzia - sądzić ziemię. Powierz swoje życie Jezusowi, a żyć będziesz. Miłość Boża jest miłością doskonałą, która wybacza wszystko i daje wybaczenie win. Wybacz swoim oprawcą.
Pozdrawiam wszystkich i życzę Bożego objawienia.
Bożena Bochyńska-Kaźmierczyk

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.01.2010 16:26

Kolejny ambitny dziennikarz piszący o Żydach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze w kwestii Polaków pochodzenia żydowskiego. Wszyscy Żydzi zamieszkujący w 1939 roku tereny Rzeczypospolitej Polski mieli polskie obywatelstwo. Jak się nie mylę, to ani jeden Rząd Polski nie upomniał się o tych 3.5 miliona polskich Żydów. To jest dopiero hańba !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę jeszcze dodać. Jako Europejczycy mamy mało pojęcia o arabskiej kulturze. Najlepsze jest wzajemne zbliżanie się kultur i rozumienie. Wszelka izolacja i brak swobodnego przenikania powoduje napięcia i kryzys co w konsekwencji prowadzi do wojen. Irak miał być tym "wentylem bezpieczeństwa" i stabilizatorem. Co z tego wyjdzie to jest wielki znak zapytania. Rejon państw arabskich to jeden wielki "tygiel" gdzie wszystko się kotłuje i fermentuje. Z mojego prostego rozumowania wynika że ludzie będą musieli się szybko zdecydować na którą ścieżkę wejść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Żyd jest arcymistrzem kłamstwa". Panie Mariuszu, czy to źle być arcymistrzem ? Raczej należy się uznanie, nieprawdaż? Bo tak naprawdę to niech mi Pan da przykład, dyplomacja którego kraju nie kłamie? Albo który rząd nie każe pisać historii pod swoje potrzeby?
Nie będę się z Panem mierzył, ale skoro jest Pan mądrzejszy to zapytam abym mógł się czegoś nauczyć.
Jak postąpiłby Pan wobec nieznośnego sąsiada? W dodatku u sąsiada tak zorganizowanego, którego członkowie rodziny robią co chcą. Przy każdej okazji wybijają szyby a w nocy strzelają "petardam" że nie masz Pan czasu na chwilę wytchnienia. O spokojnym śnie możesz Pan tylko pomarzyć."Petarda" jak przyleci zbyt blisko członków rodziny, kaleczy a w autobusach powoduje śmierć, jak zareagować żeby doprowadzić do względnej stabilizacji ?
Jak zareagować w stosunku do pańskiej sąsiadki, trzymającej w ręku niemowlę, zapowiadającej że wychowa go na wojownika tak, żeby na tej Ziemi ani jeden Żyd został ? Ciekawi mnie jak byłoby Panu wtedy wesoło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu, najlepiej jak będzie pan komentował pisząc po rosyjsku i czerwoną czcionką.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błazenada. Ubolewają (lub udają że ubolewają) nad Żydami sprzed ponad pół wieku i pokrzykują pompatycznie "nigdy więcej!", a sami aktualnie rżną ludzi w Palestynie, w Iraku, w Afganistanie, przygotowują się do ataku na Iran, itd. To szczyt odrażającej hipokryzji, zwłaszcza ze strony izraelskiej i polskiej, bo przecież Polska przyjaźni się z Izraelem i go bezwzględnie popiera a Izrael łamie najwięcej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ spośród wszystkich krajów, okupuje ziemie z których dziesiątki lat ONZ nakazało mu natychmiastowe wycofanie się, wywołał przynajmniej 9 wojen, rok temu wymordował ponad tysiąc cywili w operacji Masakra Gazy (Zimny Ołów), aktualnie przetrzymuje - jak w obozie koncentracyjnym - Palestyńczyków, nie przepuszcza transportów żywności i leków, nie przepuszcza Palestyńczyków, co kilka dni zabija jakiegoś cywila. Media nalatują na Iran, że niby chce wejść w posiadanie broni atomowej bezprawnie, a Izrael ma od lat broń atomową wbrew wszelkim międzynarodowym umowom (dostał od USA) i nigdy ani jednego inspektora Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej do siebie nie wpuścił, podczas gdy Iran wpuszcza wszystkich inspektorów i wydają oni pochlebne raporty o tym co się dzieje w tym kraju. Ludzie, jeśli tli się w was jakaś pozostałość wolnomyślicielstwa, weźcie się zastanówcie nad tym co gadają w mediach i przestańcie wierzyć w bzdury o biednych Żydach i podłych totalitaryzmach. Prawdziwy totalitaryzm nastał w Europie po 1989 roku, wówczas to po pierwsze zaczęto ignorować opinie społeczeństwa, a po drugie za pieniądze z podatków przekonywać społeczeństwo do postaw narzuconych przez decydentów. I tak, wbrew 70-90 procent Polaków, "demokratyczny" rząd III RP wysłał wojska do Iraku i Afganistanu, wstąpił do UE i NATO, ratyfikował przeróżne traktaty i ustawił bazy USA na ziemiach polskich. Podczas gdy decyzje rządu PRL miały zawsze poparcie ponad 50 procent społeczeństwa, i PRL w 1969 roku zerwał stosunki dyplomatyczne z Izraelem gdy ten odmówił zastosowania się do rezolucji RB ONZ nakazującej natychmiastowe wycofanie z terenów zagarniętych w kolejnej wojnie którą rozpoczął, potem Izrael złamał kolejne dziesiątki rezolucji ONZ (i oczywiście się z ww ziem okupowanych nie wycofał) więc po upadku komunizmu, w 1991 roku, nowy "demokratyczny" rząd Polski wznowił stosunki dyplomatyczne z Izraelem! Cóż, już Schopenhauer pisał "Żyd jest arcymistrzem kłamstwa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.