Facebook Google+ Twitter

Ziemkiewicz: Antifa jak SS, to sąd decyduje kto jest faszystą

W warszawskim klubie Tabu zorganizowano debatę na temat patriotyzmu oraz Marszu Niepodległości. Wzięli w niej udział m.in. Rafał Ziemkiewicz oraz Kazimiera Szczuka. Spotkanie zostało nagrane oraz zarejestrowane przez "Gazetę Polską".

 / Fot. Beax/CC BY-SA 2.5Rafał Ziemkiewicz złożył doniesienie do prokuratury przeciwko "Porozumieniu 11 Listopada", które zapowiada zablokowanie "Marszu Niepodległość". Uzasadniając swoją decyzję, Ziemkiewicz przypomniał, że w Kodeksie Wykroczeń istnieje artykuł 52, który mówi, że: "kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w legalnym zgromadzeniu, podlega karze aresztu do 14 dni". Publicysta Rzeczpospolitej przypomniał dziennikarzom lewicowym, że pomaganie oraz nawoływanie do przestępstwa również podlega karze. Kiedy określił Gazetę Wyborczą wielkim medium, która odgrywa ważną rolę w tej sprawie, głos zabrała Kazimiera Szczuka, która powiedziała, że Ziemkiewicz symetrycznie obrzydza ruch antyfaszystowski na łamach wielkiego medium - "Rzeczpospolitej".

Publicysta "Uwarzam Rze" kontynuował polemikę - wskazał, że to sama Antifa obrzydza Ruch Faszystowski, publikując na swojej stronie filmy, na których jej członkowie biją do nieprzytomności swoich przeciwników politycznych. Na stronie można również znaleźć cenne porady jak skutecznie tego dokonać: "To jest zwykły bandytyzm" - podsumował Ziemkiewicz, po czym dodał: "Członkowie "Antify" to ludzie o zasłoniętych twarzach, którzy używają przemocy. Ich organizacja niczym się nie różni od SS". Na sali zawrzało. W kierunku Ziemkiewicza poleciały obelgi. Musiała interweniować Kazimiera Szczuka, prosząc publiczność, żeby nie przeklinała. Rozzłoszczony był również Roman Kurkiewicz z "Przekroju", który zarzucił autorowi "Michnikowszczyny" hipokryzję: "Ty uwiarygadniasz faszystów" - krzyczał nie pozwalał dojść Ziemkiewiczowi do słowa.

Kiedy wyciszył emocje, Ziemkiewicz wytłumaczył mu, że to sądy powinny decydować o tym, kogo można nazywać faszystą, nie grupka ludzi. A polski sąd nie zdelegalizował ONR poza jednym okręgiem. Ziemkiewicz również wytłumaczył, że porównanie do SS było prowokacją: "Kochani, zrozumcie! SA a potem SS było organizacjami obronnymi przed komunistami, z którymi utożsamiano Żydów. Tym młodym ludziom wydawało się, że działają w dobrej sprawie. Nie ma takiej sprawy, która by usprawiedliwiła użycie siły przeciwko drugiemu człowiekowi oraz przemoc". Swoją długą wypowiedź, Ziemkiewicz zakończył krytyką mediów, które zrównują tradycję narodową Romana Dmowskiego z hitlerowskim nazizmem: "Jednym punktem wspólnym jest to, że hitlerowcy mordowali polskich narodowców" - podsumował pisarz.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Paweł
 • Paweł
 • 06.05.2012 14:02

Jak czytam tą publikację to zastanawiam się ile jeszcze musi upłynąć (i czy się w ogóle skończy) ta wojna.
Poziom absurdu, podstępności i wybielania jest już zbyt wysoki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek C.
 • Tomek C.
 • 16.01.2012 23:07

Pan Ziemkiewicz to zwykly karierowicz, ktory przez swoja niechec do "antify" zyskuje rzesze skrajnie prawicowych fanow. Nic dodac, nic ujac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 09.11.2011 20:55

@ JanChrzciciel: Jak ktoś wybiera sobie taki pseudonim, to niczego już go nie można nauczyć. Raczej trzeba leczyć psychiatrycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jacek Mróz
To nie moja historia. Nie mogę się w tej sprawie jednoznacznie wypowiadać. Zresztą artykół pod którym dyskutujemy nie odnosi się do tych wypowiedzi Ziemkiewicza.
W podstawówce uczyli mnie, że Franco był be a przewodnią siłą narodu - PZPR a ostoją dostatku i pokoju - ZSRR. Już dawno temu skończyłem podstawówkę i niektórym komentatorom też to radzę. W sprawie Franco należałoby sie skonsultować z historykami z Hiszpanii, bo nic nie jest białe i nic nie jest czarne do końca, tak jak np GL, AL, NSZ czy AK, czy nawet Powstanie Warszawskie, czy nie tak @Jacek Mróz? Chyba, że Pan ma już jasną wizję zbawienia? Oby nie taką, jak przezacni przecież kanadyjscy ojcowie jezuici o których wspomniała Marta Jenner w komentarzach dot. "kamienowania" ks. Bonieckiego (link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Mróz
 • Jacek Mróz
 • 09.11.2011 20:04

Przemysław Majwski:

faszyzm to postawa i wartości: chyba jasne co reprezentuje część maszerujących?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Mróz
 • Jacek Mróz
 • 09.11.2011 20:02

Robert Grzeszczyk:

popieranie Franco to nie "ciągoty"? /tvp historia/

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 09.11.2011 14:44

pan Ziemkiewicz jest przedstawicielem "" Jaki nie powinien być dziennikarz ""

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przemysław Majwski
 • Przemysław Majwski
 • 09.11.2011 13:31

Kto jest faszystą ci co idą w marszu niepodległości ,czy ci co nie mogą tego znieść?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Radosławie: "Gdyba PiS miał w swoich szeregach takich ludzi jak Ziemkiewicz, którzy potrafią spokojnie, racjonalnie bez fanatyzmu dyskutować już dawno wygrałby wybory". ???
Od kiedy to w PRL prawda, spokój i logika mają jakiekolwiek znaczenie?
Nic mi nie wiadomo o ciągotach Ziemkiewicza. Czy racjonalność musi zaraz mieć związek z polską degrengolada polikliczną?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wolny Polak
 • Wolny Polak
 • 09.11.2011 09:29

Za taką "prawicę" to ja dziękuję, to jak mówi klasyk- łżeprawica - bardziej przypominająca faszyzm- przypomnę - jest XXI wiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.