Facebook Google+ Twitter

Ziemkiewicz dosadnie o III RP: "Mamy dziadowskie państwo"

Rafał Ziemkiewicz powiedział, że dekomunizacja oraz rozliczenie poprzedniej epoki nie wynika wyłącznie z potrzeb moralnych, ale jak najbardziej praktycznych - odnoszących się do naszego codziennego życia.

 / Fot. Szymon Sokół/Cc 3.0Ziemkiewicz dowodzi, że Polska jest dzisiaj "dziadowskim państwem", które ma problemy z takimi rzeczami, jak zmiana rozkładu jazdy, listy leków refundowanych czy egzaminu na prawo jazdy. Dlaczego tak jest? Według publicysty "Uważam Rze" Polska jest wciąż państwem nomenklaturowym, takim samym jak w PRL: "Trzeba rozbić to draństwo, bo inaczej nigdy nie staniemy się nowoczesnym państwem" - grzmiał Ziemkiewicz.

Wytłumaczył też dlaczego tak wlecze się rozliczanie Kiszczaka oraz Jaruzelskiego za zbrodnie komunistyczne. "Dlatego, że Kiszczak i Jaruzelski są wciąż założycielami państwa w którym żyjemy" - wyjaśnił.

Według Ziemkiewicza sąd celowo spowalnia te sprawy. Ziemkiewicz podał tutaj przykład śledztwa w sprawie masakry na Wybrzeżu w 1970 r. Zdaniem publicysty sąd powołał 3 tys. świadków, którzy nic nie mieli do powiedzenia w tej sprawie. "To była kpina z wymiaru sprawiedliwości" - podsumował pan redaktor.

Ziemkiewicz przypomina, że przez 20 lat wmawiano Polakom, że nie można osądzić Jaruzelskiego oraz Kiszczaka, ponieważ nie pozwalało na to prawo. Zdaniem Ziemkiewicza jest to kłamstwo, bowiem komuniści popełniali zbrodnie z punktu widzenia ówczesnego prawa - prawa PRL i choćby na tej postawie powinno się skazać komunistów - wyjaśnił Ziemkiewicz


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Felek Stankiewicz
 • Felek Stankiewicz
 • 22.01.2012 07:29

antek patelmitrz 19.01.2012 20:22 .Polak cie nie okradnie ale kopnie w dupę.Jesteś spłodzony poprzez gwałt alfonsa na prostytutce.Jesteś skurwy synem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 19.01.2012 20:22

polska to prymityw 100 lat za murzynami,kraj którym rządzi święta inkwizycja ,kraj złodziei ,oszustów ,niekompetentnych urzędników oraz ministrów,śmiałem się z murzynów ale polaczki są jeszcze głupsi,szkoda,że Niemcy przegrały wojnę.Bym zapomniał-zagranicą nikt tak Ciebie nie okradnie jak polak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czego się przepraszam Ziemkiewicz spodziewał? Że nagle po ponad 1000 latach Polska będzie miała porządek jak Niemcy? Albo jak Szwajcaria? Czy u nas w ogóle on kiedykolwiek miał miejsce? Przecież nasz kraj to historia prowizorek, licencji, zapożyczeń i kompleksów. Już Rej pisał o tym, że mamy też własny język i potrafimy go używać, ale nic się od tamtego czasu nie zmieniło. Nadal wsio "musi być takie jak na zachodzie" czyli w praktyce takie udawać, a w realu mamy bajzel.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Miroslaw Kraszewski
 • @Miroslaw Kraszewski
 • 19.01.2012 11:15

Człowiek w swojej bezsilności posuwa się do małości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orzeł Biały
 • Orzeł Biały
 • 19.01.2012 08:56

Ręce opadają , gdy czyta się te komentarze.
A czy zastanowiliście się dlaczego tak jest?

Bo na to POZWOLILIŚCIE i nadal POZWALACIE!
Takim biadoleniem, opluwaniem, wulgarnym zachowaniem niczego nie zmieniacie prócz coraz większego pogrążania w bagnie siebie i Polski.
KTO ma zrobić porządek?
ONI????
A kto to są ci ONI?
Nadal myślicie jak niewolnicy i jak oni tylko biadolić potraficie.

Każdy winien sam posprzątać własne brudy, więc nareszcie weźcie się do roboty!
Minęły 22 lata. To dość czasu, żeby swój dom uporządkować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 19.01.2012 08:50

profesorze od dojnych krow w polsce sie nie zrealizowales i chwala panu odszedles do niemiec.moze poradzisz cos pani merkel a nie slintej spoza miedzy na nasz kraj my sobie poradzimy sami.a jesli w domu krowa nie wystarczy to mozesz sobie pomowic z wolem ma grubsze wargi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy popatrzec od gory:
W KPRM urzeduja niedouczeni pozujacy na autorytety. Tylko ja sam wykrylem dwoch imitatorow ptofesorow, wiec ilu imitatorow urzeduje tam naprawde?

Praca magisterska Tuska jest tajemnicą państwową.

Praca magisterska Komorowskiego zostala napisana w trzy osoby w 11 dni. Pan prezydent RP, magister historii, wraz z malzonka (magister polpnistyki) nie sa wspolnie mentalnie w stanie napisac odrecznie jednego zdania bez trzech kardynalnych bledow - jako przedstawiciele panstwa polskiego w ambasadzie japonskiej - a nie u siebie w domu w piwnicy. Przeciez mógl kogos madrzejszego spytac albo przecwiczyc w domu na sucho, zanim wyplynal na gleboka wode. Nie posiada rowniez na tyle inteligencji, ktora posiadaja przecietni analfabeci, zeby poprosic kogos o napisanie dwoch zdan i sie wymówić brakiem okularow, lub bolem palca.
Czy Minister Barbara Kudrycka wystosuje prosbe do Panstwowej Komisji Akredytacyjnej o przeprowadzenie kontroli akredytacyjnej pracy magisterskiej Prezydenta RP w trybie nadzwyczajnym, analogicznie do kontroli pracy pana magistra Zyzaka? Czy tez uczyni to ktos z redaktorow W24?

Pan Minister Radoslaw Sikorski nie jest w stanie sam ani wspólnie z zona, nie ma w gabinecie ani jednej etatowej oplacanej osoby, ktora bylaby mentalnie w stanie napisac przemowienie po polsku, wiec siega do pomocy angielskiego ghostwritera i placi mu za napisanie anglojezycznej czytanki - dla Niemców. Sprawa sie wydaje. I co z tego?

Smolenskie sledztwo prowadzone bez dostepu do dowodow rzeczowych, bez udzialu polskich prokuratorow w sekcjach zwlok. Byl tylko Seremet przy sekcji prezydenta, ktory przeoczyl jedna noge nalezaca do innej osoby. I co z tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
 • Adam
 • 19.01.2012 01:09

@Arkadiusz Gębka
A zwycięzcą jest DIABEŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polaryzacja opinii bardzo widoczna...
And The Winner Is - MAGDA...:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie miałoby dominować wszechobecne dziadostwo?

17 wrzesnia 1993 prezydent Wałęsa osobiście pożegnał niektórych sowieckich żołnierzy wracających do kraju ale nie pożegnał tych którzy pozostali w Polsce w służbach WSI, tylko się z nimi dalej kolegował.
18 września 1993 była wolna sobota.
Jedyny dzień wolności.
19 września Polacy wybrali w wolnych wyborach rząd socjaldemokratyczny czyli PZPR inaczej, pieriestrojkę, unowocześnioną wersje systemu.

Najlepiej widać to w Niemczech w kontaktach z pracownikami konsulatów i Ambasady. Ci sami ludzie. Te same tradycje. Jeden konsul z Kolonii charakteryzował się nawet codziennie na Dzierżyńskiego i tak się zachowywał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.