Facebook Google+ Twitter

Ziemkiewicz: Jeżeli ktoś ma stanąć przed Trybunałem Stanu, to powinien to być Tusk

Choć dzisiaj mówi się o Trybunale Stanu w perspektywie dwóch polityków, Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobry, to są tacy komentatorzy, którzy uważają, że na ich miejscu powinien być obecny premier, Donald Tusk. "Jeżeli któryś z polskich polityków naprawdę zasłużył na Trybunał Stanu, to jest to Donald Tusk" - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

 / Fot. Beax/CC BY-SA 2.5W taki sposób znany publicysta odniósł się w ostatnim "Antysaloniku" do sprawy postawienia przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobro. Według Ziemkiewicza w przypadku Tuska, w przeciwieństwie do zarzutów szefa PiS, jest wiele poważniejszych przesłanek, aby postawić przed go przed TS.

Autor "Polactwa" ma na myśli: odwołanie przez Tuska ówczesnego szefa CBA, co jest w opinii Ziemkiewicza naruszeniem prawa; przyjęcie konwencji chicagowskiej w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz podpisanie tajnego załącznika do Paktu Fiskalnego: "Jak słyszę o podpisaniu tajnego załącznika, to od razu kojarzy mi się to z podpisaniem tajnego protokołu do układu Ribbentrop- Mołotow" - przekonuje Ziemkiewicz.

W ocenie Łukasza Warzechy w szczególności ten drugi zarzut wydaje się najpoważniejszy; działania Tuska po katastrofie smoleńskiej można zinterpretować jako naruszenie najważniejszych interesów Polski.

Wracając do wniosku PO o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS, Andrzej Stankiewicz uważa, że jest to element rozgrywki w Platformie Obywatelskiej. Szef klubu, Rafał Grupiński, który należy do frakcji Grzegorza Schetyny zapowiadając złożenie tego wniosku, miał postawić w trudnej sytuacji Donalda Tuska, który wcześniej zapowiedział, że go nie poprze. Premier, uzasadniając swoją decyzję, mówił, że potencjalne postawienie przed TS lidera opozycji, bardziej przypominało by mu obyczaje polityczne charakterystyczne dla demokracji wschodnich niż wartości zachodnioeuropejskie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 20.03.2012 15:43

ziemkewicz i ten drugi warzycha to dobrana para dobrze ze w polsce mozna tyle mówić i pleść bo oni coś bajają o despotyżmie w polsce , myślałem ze sie przeszłyszałem ...a z tym trybunałem dla ziobry i kaczynskiego ..no jakiś diablik podszeptał tę sprawe PO....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor Werbiński
  • Igor Werbiński
  • 20.03.2012 10:32

Muszę odnieść się do wpisu Benedykta Presenta.To nie Polacy są takimi nieudacznikami, tylko przez swoją naiwność i po troszę gnuśność w poszukiwaniu prawdy, dali się zmanipulować wybierając swoich wrogów,którzy systematycznie przez wiele lat niszczyli państwo zubożając go po to ,żeby naród kiedy się ocknie był pozbawiony podstaw bytu.Wykonywali to na zlecenie sił obcych uzyskując przy okazji dla siebie korzyści.Teraz to już musztarda po obiedzie i wyjście z tej sytuacji będzie kosztowało znowu wiele istnień.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor Werbiński
  • Igor Werbiński
  • 20.03.2012 10:19

Pełna zgoda i powinien pociągnąć za sobą paru innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Benedykt Present
  • @Benedykt Present
  • 20.03.2012 08:08

Proszę wskazać w historii choć jedną rzecz,którą Polacy sami,bez żadnej pomocy stworzyli sami?Wszystko,co nam sie "przydarzyło dobrego" stało się za sprawą ludzi z "zewnątrz".Polacy poprzez swój pesymizm,warcholstwo i ciągłe modlenie sie o cud,nie są zdolni do twórczej,mozolnej i konsekwentnej PRACY!Jeżeli pracujemy,to na obcym.Jak sie w coś angażujemy,to dla obcego.Nic swojego,ani nic dla siebie.Wobec tego,pańskie narzekania jedynie psu na budę się zdadzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 19.03.2012 21:05

Marna to satysfakcja ale na swój sposób rad jestem że kwestią czasu jest kiedy to miłościwie nam panujący pan premier Donald Tusk niby ten król z bajki Andersena stanie przed polskim narodem cały nagusieńki odarty z pozorów "mężo stanowskich" i jeno nosem kłamcy długim jak stąd do Brukseli będzie mógł osłaniać swoje wstydliwe intymności.
Czego sobie i wszystkim rodakom życzę
Mk

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brukter
  • Brukter
  • 19.03.2012 20:26

Postępuje powolna likwidacja państwowości .W małych miastach nie ma już szkół , posterunków policji, oddziałów poczty, nie mówiąc już o przedszkolach czy jakichś klubach młodzieżowych.To zaczyna przypominać jakiś trzeci świat w którym państwo to tylko stolica a reszta to slams z którego ściąga się tylko podatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 19.03.2012 20:05

Platforma zrobiła Polsce więcej szkody niż lata rządów PZPR.Tusk na latarnię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 19.03.2012 16:44

Nie jestem politykiem!!! Według mnie Polacy są potężnie manipulowani. Sparawa o kryptonimie "Smoleńsk" została młodzieży wszczepiona jako główne kryterium, jako cel narodowy i "program polityczny". Co moje dzieci z tego dziś mają: bezrobocie, umowy śmieciowe, niskie zarobki, brak mieszkań, brak zatrudnienia w Ojczyźnie, rosnące ceny i bunga bunga?.. Za to mogą się naczytać do woli o Smoleńsku i Katyniu. Jaki Polak stworzył znaczącą w świecie (w Europie) firmę, jaki Polak jest współwłaścicielem wielkiego banku? Jesteśmy drobnymi "prywaciarzami" w swoim własnym Kraju drżącymi o byt tych naszych "firemek", modlącymi się żeby nie otworzono w mieście Castoramy czy Tesco. Inaczej mówiąc "ręce do roboty - głowy od parady".
Możliwa eksterminacja emerytów jawi się jako realność, bo jak ci ludzie mają przeżyć za ca 1000 złotych?
Z drugiej strony przestępcom nie może spaść włos z głowy ("pomroczność jasna"), bowiem podniesie się wrzawa w niebogłosy (Madzia). Ktoś morduje komendanta głównego policji i cicho... Przepadają miliardy złotych, a facet udziela się w telewizji i radzi narodowi (...). Myśl tą zakończę na tym ze zrozumiałych powodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
  • tak będzie
  • 19.03.2012 16:00

Nikt przecież bardziej nie szkodzi Polsce niż Tusk i agenturalna Platforma - to żadne odkrycie!! ,czekamy gdy stanie się realne postawienie tego towarzystwa nie przed " Trybunałem Stanu",a przed sądami cywilnymi.