Facebook Google+ Twitter

Ziemkiewicz: nowy rząd PiS obala stare mity

W najnowszym numerze "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz analizuje nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Autor "Polactwa" dochodzi do wniosku, że nowy rząd różni się na korzyść od poprzedniego z lat 2005-2007, a przez to może być skuteczniejszy w rządzeniu i trudniejszy od zaatakowania.

Rafał Ziemkiewicz zawraca uwagę, że PiS obaliło mit, iż nie umie przyciągać do siebie ekspertów z różnych dziedzin oraz sprawnych menadżerów: "Sugerowano wielokrotnie, że PiS nie jest zdolny do zajmowania się inną tematyką niż ideologiczna, że ma, owszem, działaczy, ale nie ma – gorzej, nie może mieć – gotowych z nim współpracować menedżerów."- pisze Ziemkiewicz.

Konserwatywny publicysta na korzyść Kaczyńskiego zapisuje nominacje do rządu dla Mateusza Morawieckiego. Według Ziemkiewicza, PiS w ten sposób obalił mit, iż wśród biznesu widzi tylko aferzystów i złodziei: "Drugim mitem, z którym musi się pożegnać antypisowska propaganda, jest rzekoma niezdolność partii Kaczyńskiego do współpracy z ważnymi środowiskami i branżami. Ten mit kruszyć się zaczął jeszcze przed wyborami za sprawą biznesowego szczytu w Krynicy, ale obecność w rządzie Morawieckiego dowodzi, że PiS nie zamierza już, tak jak kiedyś, atakować biznesu ani instytucji finansowych jako en masse nienakrytych jeszcze ."- czytamy na dorzeczy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.