Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26644 miejsce

Ziemkiewicz o Durczoku: "Był urżnięty na wizji". Kto wygra proces?

20 września odbyła się pierwsza rozprawa sądowa w sprawie felietonów Rafała Ziemkiewicza, sugerujących, że Kamil Durczok był na wizji pod wpływem alkoholu. "Jeśli dziennikarz pozywa dziennikarza, świadczy to o jego słabości" - komentuje szefowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Kamil Durczok, szef "Faktów" TVN, oskarżył Rafała Ziemkiewicza, publicystę "Rzeczpospolitej", o naruszenie dóbr osobistych. Dziennikarz w "Galicyjskim Tygodniku Informacyjnym Temi" i "Rzeczpospolitej" sugerował, że Durczok prowadził program "Fakty po faktach" pod wpływem alkoholu.

Jak informuje rp.pl, dobra osobiste prezentera naruszają według niego dwa sformułowania. W "Temi" Ziemkiewicz uznał, że Durczok podczas programu telewizyjnego "Fakty po faktach" był "urżnięty". W "Rzeczpospolitej" stwierdził natomiast, że szef "Faktów" zdradzał na wizji "objawy filipińskiej grypy".

Program, który stał się inspiracją dla Ziemkiewicza, był emitowany 16 lutego 2011 roku, na żywo w stacji TVN 24. Gośćmi Kamila Durczoka tego dnia byli: polityk Janusz Palikot, dziennikarka Agata Passent i psycholog biznesu Jacek Santorski.

"Generalnie pisma procesowe stwierdzają, że Durczok poczuł się dotknięty jednak logika i przyczyna tego dotknięcia jest niejasna" - mówił Ziemkiewicz przed procesem w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl. "Napisałem felieton o tym, że facet w takim stanie nie powinien się pojawiać na wizji. Co najśmieszniejsze napisałem w tym felietonie, że to mogło się zdarzyć każdemu. Także mnie zdarzyło się kiedyś przyjść do telewizji w stanie nieodpowiednim" - tłumaczył publicysta.

Kamila Durczoka tłumaczenia dziennikarza nie przekonują. "Redaktor Ziemkiewicz jest osobą opiniotwórczą, nietrudno powiązać jego felietony z całą serią późniejszych publikacji w prasie kolorowej, które jednoznacznie sugerowały, że jestem pijakiem" - mówił podczas rozprawy. "Felieton w "Temi" stwierdzał, a w "Rz" zdawał się sugerować, że prowadząc program, byłem pijany, a to nie tak" - tłumaczył prezenter.

Rafał Ziemkiewicz wyjaśniał, że w tekście zamieszczonym w "Rzeczpospolitej", zwracał uwagę na problem hipokryzji w środowisku dziennikarskim, gdzie "modne jest tropienie osób publicznych podejrzewanych o nadużycie alkoholu". Ponadto, według autora, w felietonie opublikowanym w "Temi", obiektem krytyki był nie Durczok, lecz "osoby, które dopuściły go do występu na antenie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

internauta
  • internauta
  • 22.09.2011 16:25

WG mnie pan Ziemkiewicz jest ciągle coś tam , coś tam .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gregadam
  • gregadam
  • 21.09.2011 12:23

R. Ziemkiewicz, toż to dopiero "Fantastyka"!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
eve
  • eve
  • 21.09.2011 12:08

Ziemkiewicz!! Najlepszy polski dziennikarz!! Durczok powinien zająć się czyszczeniem swojego stołu, podbno to uspokaja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.