Facebook Google+ Twitter

Ziemkiewicz: PiS to paranoja

Rafał Ziemkiewicz skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za stosunek do Platformy Oburzonych. Publicysta powiedział, że główna partia opozycyjna zachowuje się paranoicznie.

 / Fot. Szymon Sokół / CC 3.0Według Ziemkiewicza PiS powinien się cieszyć z powstania "Platformy Oburzonych", gdyż inicjatywa Piotra Dudy oraz Pawła Kukiza będzie popularyzować nastroje antyrządowe, a to jest w interesie głównej partii opozycyjnej. W ocenie publicysty postawa PiS wobec "Platformy Oburzonych" czy to do Ruchu Narodowego pokazuje, że PiS ma paranoiczny stosunek do
do innych podmiotów politycznych na prawicy. Ta paranoja przejawia tym, że politycy PiS zarzucają swoim potencjalnym sojusznikom, ze są agentami i działają ze złą wolą. Mówią również, że każda inicjatywa na prawicy poza PiS, jest szkodzeniem Polsce.

Problem polega na tym, ze żaden z czołowych polityków PiS nie skrytykował "Platformy Oburzonych". Wręcz przeciwnie; zarówno Mariusz Błaszczak jak i Joachim Brudziński bardzo ciepło wypowiedzieli się o tej inicjatywie. Politycy PiS wskazywali, że powstanie tej inicjatywy jest skutkiem fatalnych rządów Donalda Tuska. Krótko mówiąc "Platforma Oburzonych" jest lustrzanym odbiciem kondycji polskiego społeczeństwa.

Na czym więc bazował redaktor Ziemkiewicz snując takie wnioski? Ano, na komentarzu Krzysztofa Czabańskiego opublikowanym na portalu wpolityce.pl. Czabański napisał, że Platforma Oburzonych odwołuje się do tego samego elektoratu co PiS, a w związku z tym jest skierowana przeciwko głównej partii opozycyjnej. Warto zauważyć, że Ziemkiewicz nazwał swoich byłych kolegów z tygodnika "Sieci" "pisowcami". Z jego wypowiedzi wynika, że pismo "Sieci" przedstawia pisowski punkt widzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pochowane do tej pory "gnidy" wyłażą z każdego kąta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.