Facebook Google+ Twitter

Ziemkiewicz: Polska dzisiaj jest w okresie przedrozbiorowym

"Widać wyraźnie, że Palikot oraz Komorowski mają swoich komisarzy politycznych, którzy kontrolują ich poczynania. Jeżeli chodzi o Donalda Tuska, to nie wiadomo czy to on jest szefem Pawła Grasia czy na odwrót" - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Donald Tusk jest całkowicie podporządkowany i posłuszny Angeli Merkel. Kiedy kanclerz Niemiec zdecydowała się poprzeć Sarkozy'ego w wyborach uczynił to również Tusk, który odmówił spotkania się z jego konkurentem: "To nie jest podporządkowanie, to już jest lizustwo!" - stwierdził Rafał Ziemkiewicz

Dla Ziemkiewicza, sam wypadek nie był zaskoczeniem. Twierdzi, że pisał, wcześniej, iż do niego może dojść. Według Ziemkiewicza, tragedia jest namacalnym dowodem dla "młodych, wykształconych, z wielkich miast" dlaczego należało zrobić lustrację, i odciąć się definitywnie od PRL-u. Nie chodziło bowiem tylko o teczki, lustrację, babranie się w historii, ale również zmianę funkcjonowania państwa. Nie zrobiono tego i dlatego w Polsce kwitnie kolesiostwo, dla towarzyszy wciąż liczą się tylko stołki, a patologie oraz zaniedbania obecne, w różnych dziedzinach funkcjonowania państwa, są najzwyczajniej w świecie zamiatane pod dywan. Bo przecież premier oczekuje dobrych informacji, którymi będzie mógł się pochwalić przed mediami i zorganizować kolejną propagandową szopkę; tak jak to było w przypadku 100 dni Donalda Tuska. Opowieści o tym, jak to w Polsce jest wspaniale, przerwała największa katastrofa kolejowa w ostatnich latach w Polsce.

Premier oczywiście stwierdził, że wszyscy, ci, którzy pytają o stan państwa, w kontekście tego wypadku "grają na trupach". Tymczasem redaktor Ziemkiewicz przypomniał Tuskowi, że w czasach rządów PiS sam zarzucał Kaczyńskiemu, że ma na sumieniu wiele ofiar wypadków drogowych, ponieważ zamiast budować drogi, stawia kolejne fotoradary.

Co do PRL-u, to dla Ziemkiewicza nowy rząd Tuska jest jego kwintesencją; premier ludzi kompetentnych w danych sprawach rzucił na takie resorty, o których nie mają zielonego pojęci i tym samym całkowicie ich od siebie uzależnił.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

ergo
 • ergo
 • 13.03.2012 08:10

"Donald Tusk jest całkowicie podporządkowany i posłuszny Angeli Merkel"-jak 60 procent dochodu narodowego jest wynikiem współpracy gospodarczej z Niemcami,to trudno nie być "podporządkowanym"interesom zachodniego sąsiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 12.03.2012 20:22

rzeczywiscie sytuacja dojrzala do robioru.a zrobimy to tak.przylaczymy bialorus do polski tam wysiedlimy pisiorow starszyzne moherowa wszystkich rydzykow kaczynskich ziemkiewiczow ssakiewiczow i inne plugastwo pasozytujace a nastepnie z powrotem oddamy bialorusinom ich ziemie wraz z wysiedlencami.niech lukaszenka nauczy ich moresow

Komentarz został ukrytyrozwiń
dedur wos
 • dedur wos
 • 12.03.2012 18:40

Cześć prymitywy komusze . To dzis zebranie tutaj, na W24?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 12.03.2012 18:24

Analogia rzeczywiście uderzająca.Warcholstwo i sprzedajność przy władzy.Wpływy niemieckie i rosyjskie gołym okiem widoczne i powszechne samozadowolenie z "demokracji".A nędza wyłazi z każdego kąta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
slonzok z warszawy
 • slonzok z warszawy
 • 12.03.2012 18:01

kaczynski to je pofiderny czlowiek.jego tatowie i starzikowie majom jisto cosi strasznego za lbym bo sie o tym szuszko coroz to glosni.nie wierzom w boga nie som lochrzczoni i to je podejrzane.skond przyszli i po co pieron wiy.prziszli skonsikej z ruska tu do nas bo w rusku sie musi robic a u nas nic nie robili jyny bisagowali.walesa to je chlop kiery obalil komunistow i za to dostol nobla.przechytrzil kaczynskich i wywalil jich a oni go za to nimieli radzi.niech zyje walesa

Komentarz został ukrytyrozwiń
AtomowaPchła
 • AtomowaPchła
 • 12.03.2012 18:00

Przekaz Ziemkiewicza trafia do samych swoich, tych w "drugim obiegu".
Dla przeciętnego, zapracowanego człowieka ważniejsze są inne sprawy aniżeli "okres przedrozbiorowy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
córcia
 • córcia
 • 12.03.2012 17:51

ziemkiewicz i ten drugi ..jak mu tam... warzycha czy warzecha w kółko powtarzają te slogany o dzisiejszym poddaństwie polaków ...i spisku brukseli ... europa..cały świat sie uwziął na polske i czyha na jej wielkie bogactwa... a tu polacy nie maja co do garnka włożyć!!!ziemkiewuicz i ten drugi co to za paka??

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 12.03.2012 17:43

ziemkiewicz takie gusła pociska ,ze wstydem odwraca sie porzadny polak od tego... to jak kaczynski potraktował slązaków jako zakamuflowana niemieckość tak i ten niejaki czy nijaki ziemkiewicz powtarza bzdury lenina o spisku narodów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
 • Irena K
 • 12.03.2012 16:43

Ziemkiewicz jest COOOl i the best....

Komentarz został ukrytyrozwiń
prawda
 • prawda
 • 12.03.2012 16:42

Kononowicz i Tusk dwa podobne charaktery bo mówią od rzeczy - bzdury bez pokrycia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.