Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4279 miejsce

Ziemniak za milion euro!

Zdjęcie prezentujące dorodnego ziemniaka zyskało nabywcę, który zapłacił milion euro za pracę. Autorem jednego z najdroższych dzieł sztuki fotograficznej jest Kevin Abosch. Jego umiejętności cenią sobie piękni i bogaci tego świata.

Fotografia artystyczna 'Potato #345 (2010)' aut. Kevin Abosch. http://www.odditycentral.com/pics/this-photo-of-a-potato-sold-for-over-1-million.html / Fot. Kevin Abosch/oddity centralLudzie wydają pieniądze na przeróżne rzeczy, często płacą krocie za przedmioty, których potrzeba posiadania jest dla innych mało zrozumiała. Przykładowo, niedawno pewien człowiek w Paryżu nabył fotografię ziemniaka za okrągłe milion euro (ponad 1 mln dolarów). To jedno z najdroższych 20 zdjęć na świecie jakie kiedykolwiek sprzedano!

Trzeba jednak przyznać, że nie mówimy o byle ziemniaczanym portrecie - został pstryknięty przez Kevina Aboscha, w chwili obecnej najbardziej wziętego fotografa na naszej planecie, przynajmniej według Business Insider. Jego sławę buduje uwiecznianie znaczących osobistości Doliny Krzemowej, jak Sheryl Sandberg (Google, Facebook), Eric Schmidt (Google, Apple) czy Jack Dorsey (Twitter). W jego obiektywie znaleźli się też: Johnny Depp, Steven Spielberg, Dustin Hoffman, Dennis Hopper i Malala Yousafzai. Poza tym, pochodzący z Irlandii czterdziestosiedmiolatek jest opętany pasją fotografowania ziemniaków.

Fotografia artystyczna 'Potato #345 (2010)' aut. Kevin Abosch. http://www.odditycentral.com/pics/this-photo-of-a-potato-sold-for-over-1-million.html / Fot. Kevin Abosch/oddity centralPortret o wymiarach 162x162cm zatytułowany "Potato #345 (2010)", był zawieszony w paryskim studio Aboscha. Zwrócił na niego uwagę jeden z klientów. "To nie pierwszy raz, że ktoś kupił sztukę wprost z mojej ściany" - mówił autor dzieła dziennikarzom The Sunday Times . "Mieliśmy dwa kieliszki wina, a on powiedział: 'To mi się naprawdę podoba.' Po dwóch kolejnych kieliszkach oznajmił: 'Naprawdę chcę to.' Cenę ustaliliśmy dwa tygodnie później." Kupującym był pewien europejski biznesmen.

Jak się okazało, cena 1 mln euro nie podlegała negocjacjom, a nabywca natychmiast zgodził się zapłacić. To największy dochód ze sprzedaży jednego zdjęcia jaki udało się osiągnąć Kevinowi Aboschowi. Za inne robione sławnym osobom inkasuje średnio 150 tysięcy dolarów. Komercyjne wykorzystanie jego prac kosztuje dużo więcej, nawet 500,000 dolarów od jednej fotografii. Zdjęcia Aboscha ukazywały się w różnych międzynarodowych czasopismach, również na okładkach, m.in. "Vogue".


źródła: oddity central
Business Insider
The Sunday Times

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podobno zakupu dokonał po wypiciu butelki trunku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.