Facebook Google+ Twitter

Zignorować czy bojkotować Dana Browna?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-25 12:17

Ledwie ucichły spory wokół filmu "Kod da Vinci", nazywanego przez obrońców Kościoła "masońskim spiskiem", a już mogą rozgorzeć na nowo.

Dan Brown. Zdjęcie z roku 2006. / Fot. EPA/BARRY SWEETZbliża się bowiem premiera następnej ekranizacji powieści Dana Browna "Anioły i demony". Przedstawiciele Kościoła katolickiego zastanawiają się, jak zareagować: czy namawiać wiernych do bojkotu filmu, czy zignorować nową produkcję? Kiedy Stolica Apostolska potępiła zarówno kinową, jak i książkową wersję "Kodu da Vinci", niektórzy urzędnicy kościelni twierdzili, że kampania tylko podsyciła zainteresowanie widzów i czytelników.

Fabuła "Aniołów i demonów" ma elementy, które mogłyby spędzać hierarchom sen z powiek. Złowrogie elity iluminatów chcą zniszczyć Watykan przy pomocy bomby z antymaterią wykradzioną z laboratoriów CERN w Szwajcarii.

Film trafi na ekrany włoskich kin 13 maja i spodziewana jest ostra reakcja Kościoła. Kampanią przeciwko "Kodowi da Vinci" kierował bowiem kardynał Tarcisio Bertone - dziś sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej i prawa ręka Benedykta XVI.

Znany włoski teolog Gianni Gennari wezwał już wiernych do bojkotu "Aniołów i demonów". Oskarżył jego twórców o "wykorzystywanie Kościoła do mnożenia wpływów ze sprzedaży biletów". Zdaniem Gennariego film jest częścią spisku mającego podważyć wiarygodność Kościoła.

Cały artykuł przeczytasz na Polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.