Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15600 miejsce

ZIMA 2017: Nie bądźmy obojętni na zamarznięcia

Zgodnie z prognozą pogody największe mrozy przynajmniej na razie mamy już za sobą, ale Policja nawołuje o zwiększoną czujność i zwracanie uwagi na osoby zagrożone wychłodzeniem. Numery alarmowe 112 i 997 są czynne przez 24 godziny na dobę.

Policja apeluje o zwracanie uwagi zarówno na przypadkowo napotkane osoby jak i na sąsiadów i znajomych - szczególnie os. starsze i chore, które mogą być narażone na wychłodzenie i zamarznięcie. / Fot. PexelsOsoby bezdomne zimą przebywają często w pustostanach, na ogródkach działkowych i terenach leśnych, ale nie tylko. W związku z tym, że w czasie mrozów grozi im wychłodzenie, podczas patroli Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz straże miejskie i gminne kontrolują takie miejsca. Na zamarznięcie szczególnie narażone są osoby będące pod wpływem alkoholu. Zaśnięcie na przystanku może zakończyć się śmiercią, dlatego w przypadku gdy sami nie jesteśmy w stanie pomóc, warto zadzwonić po pomoc. Osoby zagrożone zamarznięciem są odwożone przez wezwane służby do domów, schronisk, noclegowni, ośrodków Cartias, ośrodków pomocy społecznej, izb wytrzeźwień lub komend i komisariatów.

Warto zwrócić uwagę na to, że wśród osób narażonych na wychłodzenie i zamarznięcie znajdują się osoby starsze i chore, a więc takie którym często brakuje siły na przyniesienie opału i zadbanie o ciepło w domu. W związku z tym Policja prosi o wrażliwość i zwracanie uwagi na potrzeby sąsiadów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.