Facebook Google+ Twitter

Zima daje się we znaki mieszkańcom Wielkopolski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 12:27

W gminie Brodnica w powiecie śremskim zamarzły autobusy - czterystu uczniów nie dojechało do szkoły. W jednej z placówek, w nocy zepsuło się ogrzewanie i rano w szkole było zimno. W Poznaniu rano pękła rura ciepłownicza. Na ulicy Głogowskiej nadal trwają prace. Nad ranem - od mrozu - zepsuł się pantograf w tramwaju na Kórnickiej, tramwaje stały tam przez pół godziny. Podobna awaria wydarzyła się przed godziną 8 na Warszawskiej. Tak wygląda zima w Wielkopolsce.

W Poznaniu nie było większych problemów z autobusami miejskimi, podmiejskimi i międzymiastowymi. Kilka autokarów odjeżdżających z poznańskiego dworca PKS-u miało niewielkie opóźnienia, bo trzeba było je dłużej rozgrzewać przed uruchomieniem.

Gorzej było w Koninie. Tam problemy miały PKS i MZK. Wczesnym rankiem z powodu mrozu kierowcy nie mogli uruchomić niektórych autobusów. Spowodowało to nawet 40-minutowe opóźnienia. W Koninie trwa zimowa akcja policjantów, strażników miejskich i pracowników socjalnych. Osoby poważnie zmarznięte odwożone są do domów, izby wytrzeźwień lub noclegowni. Patrolowane są szczególnie miejsca, w których zazwyczaj koczują bezdomni - ogródki działkowe, okolice dworca, stare szopy i baraki. W mieście pojawiły się również plakaty z informacjami gdzie można znaleźć schronienie i zjeść ciepły posiłek. Zima daje się we znaki także mieszkańcom konińskich osiedli. Wewnętrzne drogi są tak ośnieżone, że trudno z nich wyjechać.

W Nowym Tomyślu o piątej rano było minus 20 stopni. "Mimo srogiego mrozu większość autobusów wyjechała na trasy planowo, dzięki specjalnemu środkowi wlewanemu do paliwa" - powiedziała dyspozytorka tamtejszego dworca autobusowego Małgorzata Choroszkiewicz.

20 stopniowy mróz na północy Wielkopolski nie przysporzył większych kłopotów w komunikacji publicznej. Autobusy miejskie w Pile i PKS wyjechały na trasy bez zakłóceń. Podobnie było na kolei. Pociągi ze stacji Piła Główna odjeżdżały przed południem zgodnie z rozkładem według rozkładu jazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.