Facebook Google+ Twitter

Zima już nie zaskoczy drogowców?

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-10-23 11:56

Miniony weekend był pod Tatrami bolesną nauczką dla drogowców. Po raz kolejny zima i przyroda okazały się sprytniejsze od techniki i ludzkiego rozsądku.

Ślisko i niebezpiecznie było na większości dróg w Zakopanem i w okolicznych gminach. Część kłopotów wynikała z tego, że do chwili obecnej nie udało się rozstrzygnąć przetargów na zimowe utrzymanie dróg pod Tatrami.

Zima w tym roku zaatakowała już dwukrotnie. Najpierw we wrześniu a ostatnio w miniony weekend. Warunki na drogach były typowo zimowe. Najgorzej było na drodze w stronę zakopiańskiej Cyrhli.
– Ta droga leży w gestii starostwa tatrzańskiego – zaznacza Wojciech Solik wiceburmistrz Zakopanego. – Mimo to interweniowaliśmy. Problem polega na tym, że starostwo nie podpisało z nikim przetargu na zimowe utrzymanie tej drogi.

Informację tę prostuje starosta tatrzański.
– Owszem nie mamy rozstrzygniętego przetargu – mówi Andrzej Gąsienica Makowski. – Ale mamy podpisaną umowę ze starą firmą, które do tej pory zajmowała się odśnieżaniem dróg i to ona będzie o nie dbać. Weekendowe problemy wynikały z ataku zimy a nie naszego zaniedbania. Nie ma drogi w powiecie tatrzańskim, która nie byłaby objęta nadzorem drogowców.

M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.