Facebook Google+ Twitter

Zima może być zabójcza. POMÓŻ ZWIERZĘTOM - Podaruj Dom Tymczasowy

Zima to najgorszy dla bezdomnych zwierzaków czas. Czas przetrwania, gdy pod grubą warstwą lodu kryje się pożywienie do którego nie ma dostępu. Możesz im pomóc tworząc Rodzinę Zastępczą...

www.DomTymczasowy.pl / Fot. Fundacja MikropsyZima to najgorszy okres dla zwierząt. Skandaliczne warunki panujące w schroniskach, nieocieplane budy, marznące zwierzęta a dla tych na ulicy pożywienie ukryte pod śniegiem…

Fundacja Mikropsy postanowiła utworzyć projekt www.DomTymczasowy.pl skierowany do wszystkich organizacji z całej Polski oraz osób, które tymczasowo chcą przetrzymać zwierzaka tworząc dla niego rodzinę zastępczą.

Dom Tymczasowy to rodzaj rodziny zastępczej dla określonego zwierzęcia. Przyjmujemy pod swój dach, traktujemy jak swojego oraz bierzemy czynny udział w poszukiwaniu mu domu docelowego tzw domu stałego (ds). Nie jesteśmy jednak opiekunem prawnym zwierzaka, właścicielem jest Fundacja. Z tą jednak różnicą, że przyjdzie czas na rozstanie...

 / Fot. Fundacja MikropsyStrona www.DomTymczasowy.pl ma na celu wymianę informacji poprzez kontakt na forum i bezpośredni kontakt z przedstawicielem danej Organizacji. I tak np. jeżeli ktoś chce otoczyć tymczasową opieką psa z województwa mazowieckiego może skontaktować się z Fundacją działającą w danym regionie i przystąpić do współpracy określając jakiego zwierzaka może przyjąć pod swój dach.


 / Fot. Fundacja MikropsyW informacjach zawartych na stronie opisano zasady działania Domów Tymczasowych. Uwzględniono podział na domy tymczasowe partycypujące w kosztach jak i te, które nie mają pieniędzy na utrzymywanie zwierzaka a wszelkie koszta pokrywa Fundacja z którą rozpoczyna się współpracę.

Oczywiście każdy dom tymczasowy musi wyrazić zgodę na wizytę przedstawiciela Organizacji. Na wizycie opiekunowie dowiadują się o szczegółach wspołpracy oraz podpsana jest umowa o charakterze cywilno prawnym.


 / Fot. Fundacja Mikropsy"Fundacja Mikropsy (ratuje małe psy) od początku swojego istnienia współpracuje z domami tymczasowymi z Warszawy. Psy zabierane są prosto z ulicy lub przyjeżdżają do nas ze schronisk. Nie wiemy co spotkało je w życiu. Początkowo są wystraszone, nabierają zaufania a posiadając 1 czy 2 psy w domu (a nie kilkaset w schronisku) zdecydowanie łatwiej jest nawiązać kontakt z psiakiem." - relacjonuje Magdalena Kordas - prezes Fundacji Mikropsy - pomysłodawca i realizator projektu www.DomTymczasowy.pl

"Do projektu dołącza coraz więcej Organizacji z całej Polski. Bo projekt skierowany jest nie tylko do organizacji warszawskich ale ogólnopolskich. Mamy już organizacje stricte kocie czy zajmujące się danymi rasami" - dodaje Magda.

"Oprócz ogłoszeń i koordynacji domów tymczasowych same jesteśmy domem tymczasowym dla jednego,czasami kilku psiaków. Świadomość, że ratujemy życie żywej istoty jest wspaniała jednak jeszcze lepsza jest satysfakcja z udanej adopcji. Oczywiście mocno związujemy się z naszymi podopiecznymi ale dlaczego nie dać im nowego, wspaniałego życia w domu stałym, który przejdzie wszystkie nasze wymogi i warunki? Serce krwawi, łzy cisną się do oczy ale wiem, że na to jedno jedyne miejsce w dt czekają tysiące następnych...." - mówi Kamila Majdan, wolontariuszka Fundacji Mikropsy, od kilku lat zajmująca się prowadzeniem domu tymczasowego oraz koordynacją innych.

Jednak wiele osób wciąż uważa, że praca a co za tym idzie pozostawienie psiaka samego w domu to przeszkoda. To absurd! W schronisku czy na ulicy psiak/kot skazany jest na sporadyczny kontakt z człowiekiem. Nie wychodzi na spacery, nie jest przytulany, kochany. jest numerem ewidencyjnym - jednym z setek podobnych.
W czasie naszej pracy psiak najczęściej śpi. Bo zwierzęta większą część dnia przesypiają....

Pamiętaj! Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku!  / Fot. Fundacja Mikropsy

www.DomTymczasowy.pl - zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc zwierzętom.

Zapraszamy również Organizacje zajmujące się pomocą zwierzakom do udziału w projekcie, który ma ratować życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.