Facebook Google+ Twitter

Zima może być znośna dla naszych przyjaciół mniejszych

Tegoroczna zima jest wyjątkowo mroźna i nieprzyjemna. Dzieci są zadowolone, jednak taka aura nie sprzyja ptakom oraz zwierzętom, które w tym przypadku oczekują naszej pomocy.

Ptaki pozostające w naszym kraju na zimę mają problemy ze znalezieniem pokarmu pod grubą warstwą śniegu . Wiele osób w stara się je dokarmiać. Czy opłaca się karmić i gdzie najlepiej to robić? Tak, ponieważ nie ma okolicy, gdzie ptaki byłyby całkowicie najedzone i nie wymagałyby naszej inicjatywy. Większość z nich żywi się owadami, resztkami jedzenia i padliną, które są zasypywane przez śnieg i zanikają. Ptaki mają wtedy małe szanse na przetrwanie do wiosny.

Dlatego warto pomyśleć co możemy zrobić dla nich w naszej okolicy. Karmić je można wszędzie, np. w przydomowych ogródkach, gdzie rosną krzewy i drzewa, między którymi stworzenia znajdują schronienie. Montując karmniki na balkonach, parapetach czy tarasach możemy wiele zmienić. Z kolei zwierzęta leśne są dokarmiane przez specjalistów czyli leśniczych i członków kół łowieckich.

Uczniowie z różnych szkół w ramach akcji „Pomóżmy przetrwać zwierzętom zimę” ochotniczo przystąpili do zbiórki paszy, przeznaczonej dla dzikiej zwierzyny. Dzięki temu takie gatunki jak sarny, jelenie i dziki mogą spokojnie przetrwać najcięższą porę roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.