Facebook Google+ Twitter

Zima nie daje za wygraną. Najgorsze warunki na południu Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-13 13:38

Zima wciąż nie daje za wygraną. Na południu Polski jest pochmurno i pada - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Deszcz pada na Nizinie Śląskiej i w południowej Wielkopolsce, zdarza się także na Opolszczyźnie, w rejonie Tarnowa i Nowego Sącza, deszcz ze śniegiem występuje na Rzeszowszczyźnie i Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, a na Pogórzu pada sam śnieg - miejscami dość intensywnie.

Wkrótce zacznie się chmurzyć także na północy i na wschodzie. W nocy i jutro na zachodzie popada śnieg i śnieg z deszczem, który może zamarzać, powodując śliskość na drogach. Gołoledź może wystąpić głównie na Pomorzu i południowym-wschodzie kraju.

W niedzielę będzie dużo chmur i opadów, a mało przejaśnień. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - nawet do 5 stopni. Na pozostałym obszarze nieznacznie powyżej zera, tylko na Suwalszczyźnie lekki mróz. Od poniedziałku zrobi się nieco chłodniej, ale w nocy nie będzie dużego mrozu. W czwartek na zachodzie Polski pojawi się deszcz, ale na wschodzie kraju wciąż może padać śnieg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.