Facebook Google+ Twitter

Zima sparaliżowała komunikację. Dramat na wojewódzkiej "718-ce"

Na drogach Polski sytuacja nadal jest poważna. W większości drogi krajowe są przejezdne, choć zalegające błoto pośniegowe i tworzące się zaspy mocno utrudniają poruszanie się po nich. Dramatycznie jest na drodze "718", gdzie od 20 godzin kierowcy ciężarówek tkwią w gigantycznym korku.

 / Fot. PAPTragiczna jest sytuacja na drodze wojewódzkiej nr 718, gdzie zepsuta ciężarówka od 18 godzin blokuje drogę. Jak podaje gazeta.pl korek utworzył się w obie strony, między Pruszkowem a Ołtarzewem pod Warszawą. Tkwiło w nim około 100 samochodów ciężarowych. Nie widać tam ani piaskarek, ani solarek, a ludziom zaczyna brakować jedzenia. "W nocy na "718" zepsuła się ciężarówka i zablokowała drogę. Za nią zatrzymywały się kolejne TIR-y" - wyjaśnia gazecie.pl Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. "Nasze służby nie mogą dojechać na miejsce ani z jednej, ani z drugiej strony. Pracownicy ręcznie, łopatami odgarniają śnieg, ale potrzebny jest ciężki sprzęt".

Po godzinie 15 sytuacja uległa poprawie. Część drogi odśnieżono i w kierunku Ożarowa odjechało kilka TIR-ów. Sytuacja nie jest jednak do końca opanowana i kierowcy nadal stoją w korku.

Dowiedz się, czy twój samolot odleci zgodnie z czasem!

Choć większość dróg krajowych jest przejezdna, to kierowcy muszą się liczyć z poważnymi ograniczeniami.

Warszawa stanęła. Zobacz poniedziałkowy bilans drogowy

Od wtorku rano wstrzymano wjazd ciężarówek jadących do Białegostoku od strony Warszawy. Jest to niezbędne, by rozładować korki na obwodnicy Białegostoku.

Na Warmii i Mazurach ostrożność wskazana zwłaszcza na trasie z Olsztyna do Lidzbarka Warmińskiego, a także w okolicach Olecka i Ełku.

Drogi krajowe i wojewódzkie w Wielkopolsce są przejezdne, ale w południowej części regionu jazdę utrudnia błoto pośniegowe.

Zima zaatakowała. Czytaj relacje dziennikarzy obywatelskich z kraju

Także w Małopolsce wszystkie drogi krajowe we wtorek rano były przyjezdne. Energetykom udało się też usunąć awarie prądu, do których doszło w powiatach: brzeskim, dąbrowski i tarnowskim. Bardzo ślisko jest "79", czyli na trasie z Krakowa do Krzeszowic. Podobnie jest na "44" w Zatorze i "28" w Gorlicach.

Wszystkie główne drogi w woj. łódzkim są przejezdne, ale ich nawierzchnia pokryta jest zajeżdżonym śniegiem lub błotem pośniegowym. Na krajowej "jedynce" w Ozorkowie tworzy się korek w kierunku Łodzi. W mieście od strony ulicy Strykowskiej samochody ciężarowe zablokowały wjazd i wyjazd z Łodzi.

Na Podkarpaciu śnieg i błoto pośniegowe zalegają na trasach "73" w okolicach Jasła i "84" prowadzącej w Bieszczady.

Na Śląsku drogi krajowe są przejezdne, ale poza aglomeracją zalega na nich pośniegowe błoto.

Po katastrofalnej sytuacji w poniedziałek, na Lubelszczyźnie nadal - jak podaje rmf.fm- na większości dróg leży zajeżdżony śnieg, a pod nim lód. Co gorsza wciąż pada śnieg.

Atak zimy w Lublinie. Miasto sparaliżowane

Dziś w ciągu dnia opady śniegu mają stopniowo ustawać, ale teraz czeka nas fala mrozów.

Na północnym wschodzie już dziś temperatura może spaść do -22 stopni! Na pozostałym obszarze od -18 do -13 st., jedynie na Wybrzeżu cieplej, od -12 do -10 st., a nad samym morzem od -9 do -6 st. Na szczęście nieco osłabnie wiatr.

W środę i czwartek temperatura również będzie ujemna.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zima sparaliżowała chyba wszystko co mogła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Apropo Śląska to w mojej galerii jest kilka zdjęć z Bytomia, na których uwieczniłem samochody i korki.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

718 - tragedia! Słucham biezących doniesien w telewizji - wszyscy wypełniaja "procedury", nikt nie zaparzył herbaty lub chociaż "gorącego kubka" dla tych marznących ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak jest zima, to musi być zimno!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łosicach też za dobrze nie jest .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.