Facebook Google+ Twitter

Zima w Chłapowie, czyli Anny Sobol "Opowieści z Narni"

Zima nad polskim morzem potrafi być bajkowa - kiedy spadnie puszysty śnieg, a morze nabierze odcieni niespotykanych w lecie, w cichym, opustoszałym pejzażu odnajdziesz zaginiony świat baśni - takich jak ta o Narnii pogrążonej w zimowym śnie. Ktoregoś roku, w Chłapowie - u wylotu wąwozu gruba pierzyna śniegu skrzyła się w słońcu tak ostro, że w moich olśnionych oczach pojawily się łzy, a zaraz potem znajome sylwetki Pana Tumnusa w cieniu splątanych zarośli i centaura, który przechadzał się brzegiem z Jackiem (widzialam wyraźnie jego czerwoną kurtkę!), jak zawsze półnagi - jakby nie czując zimna.. Widziałam ich dostatecznie długo i wyraźnie, żeby rozmalować ten obraz, ktory kończyłam potem w zacisznym domu miejscowego rybaka, pokrzepiona prawdziwym, świeżutkim dorszem z nocnego połowu.. Ta ryba była tak bajeczna, że aż się zastanawiam, czy mi się nie przyśniła - w końcu nie został mi i po niej dowód w postaci obrazu...

Zdjęcie: "Opowieści z Narnii" olej/płótno. Autor Anna Sobol
"Opowieści z Narnii" olej/płótno. Autor Anna Sobol

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
pomorze.naszemiasto.pl


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Spojrzałam na obraz symbolicznie i pomyślałam: kobieta, która go namalowała umie rozgraniczyć przeszłość od przyszłości i tworzy między nimi wąską drogę na "tu i teraz". Jest bardzo emocjonalna bo wszystkie trzy wymiary czasowe stykają się w jednym punkcie - w uczuciach, w morzu. A te uczucia mówią o czymś trudnym z przeszłości, do czego się jednak okresowo wraca myślami, choć budzi to niepokój. Wtedy jest potrzeba wychładzania uczuć, zwłaszcza na zewnątrz. Mówią też o potrzebie zrozumienia i przyjaźni. O potrzebie komunikowania się z archetypową kobiecością zarówno w sobie jak i poprzez inne kobiety nawet jeśli nie jest to łatwe.
To takie wolne przemyślenia:-)) Jestem zachwycona obrazami z serii metafizycznej i impresjami muzycznymi! (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marr-ku, jesli rzeczywistość wirtualna jest ci równie bliska jak real możemy się wymienić - Twój wiersz za obraz w nieco lepszej rozdzielczości - co ty na to? Ale wiersz o obrazie... Naogół piszę sama poetyckie komentarze do moich prac, ale chętnie poznam impresje innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowne uchwyciła Pani światło. Rozkosz dla oczu, zwłaszcza w głębi lądu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2009 01:05

+))) Kiedyś Karl Kraus napisał: "Kto posiada dwie pary spodni, niech jedną spienięży i kupi moją książkę". Wielkim marzeniem byłoby mieć choć jeden z Twoich mistrzowskich, nastrojowych, obrazów! Tylko co tu spieniężyć?..... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nastrojowy obraz, faktycznie. I do tego ta historia... Niedawno czytałam i oglądałam "Narnię" więc to dla mnie dość świeży temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.