Facebook Google+ Twitter

"Zima w mieście 2013". Propozycja dla uczniów warszawskich szkół

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-01-26 15:56

Od 28 stycznia do 8 lutego 2013 roku uczniowie warszawskich szkół, którzy pozostają na ferie w stolicy, mogą wziąć udział w akcji "Zima w mieście". Obejmuje ona między innymi zajęcia sportowe, teatralne, muzyczne, plastyczne, wycieczki, wyjścia do kina, teatru i muzeum oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

 / Fot. plakat/ Miasto Stołeczne Warszawa Uczniowie warszawskich szkół, których rodzice (lub opiekunowie) na okres ferii zapiszą do programu
"Zima w mieście", wezmą odział w zajęciach edukacyjno- wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Odbywać się one będą w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach tej akcji są bezpłatne. Tak samo jak i przejazd zorganizowanych grup komunikacją miejską, bowiem koszty (ok. 2,5 mln zł) ponosi Miasto stołeczne Warszawa. Uczestnicy mają zapewnione całodzienne posiłki, za które jednak muszą zapłacić rodzice z własnej kieszeni (dzienna stawka żywieniowa wynosi 7 złotych za osobę).

O zwolnienie z opłat ubiegać się mogą rodzice uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 korzystają z bezpłatnych obiadów na mocy decyzji Ośrodka Pomocy Społecznej lub decyzji dyrektora szkoły. Podstawę do zwolnienia z opłaty za posiłki stanowić będą zaświadczenia (należy je przedstawić w punkcie dziennego pobytu) wystawione przez dyrektora szkoły, do której dziecko uczęszcza lub przez OPS.

W stolicy, z zajęć w 103 punktach, zlokalizowanych przede wszystkim w szkołach podstawowych, będzie mogło korzystać dziennie ponad 9 tysięcy dzieci, od godz. 7.00, 7.30 lub 8.00 do godz. 16.00 lub 17.00 przez pięć dni w tygodniu. Dzieci niepełnosprawne intelektualnie punkty dziennego pobytu mają zorganizowane w szkołach specjalnych (6 placówek, w których będzie około 270 uczniów).

Szczegółowe informacje dotyczące akcji "Zima w mieście", wykazy punktów dziennego pobytu oraz dane koordynatorów akcji znajdziemy klikając w ten link.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

@ Zbigniew Jelinek

Chyba się coś Panu pomyliło. Gdzie ja namawiam do podbijania moich artów? Nie robię tego tu ani nie wysyłam mailem do znajomych. Dziękuję grzecznie tym, którzy o tym napisali i zrobili ( komentarze niżej). Tego wymaga zasada dobrego wychowania.

Chce Pan bić kobietę? To nie przystoi. Proszę odpocząć, bo coś Pan ostatnio nerwowy(jak widać z komentarzy) A zdrowie do podstawa. Kochanowski już o tym wspominał.

Przypominam, że na forum jest miejsce, gdzie można wyrzucić to, co leży na wątrobie po zmianach poczynionych przez Redakcję tzn. swoje propozycje, oczekiwania, potrzeby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwileczkę. Autorka pisze dobre teksty i mamy prawo podbijać, tak? tak...to podbijamy, bo tak nam się podoba.
Własnie podbijam kolejne, bo lubię dziennikarzy obywatelskich:-)
Proszę się tak nie denerwowac, bo szukanie igły w stogu siana, jest nie na miejscu i nie pod tym materiałem.
Pozdrawiam Autorkę:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzej Chorążewicz, jestem na portalu od niedawna , parę tygodni przed tą rewolucją i własnie do tej rewolucji odnosi się moja uwaga "dziecinada", sama zauważyłam kilkanaście bardzo ciekawych galerii, artykułów, które szybko zniknęły za zasłoną....? Chyba najbardziej obiektywnym wyznacznikiem jest liczba wejść, a komentarze to też różnie. wyglądają , czasem jest to rzeczowa dyskusja o materiale , a czasami ..... to jak widać.Pozdrawiam , a piosenka Grześkowiaka naprawdę mi sie podoba....:)l

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa Krzysiak, ubolewam, i aż mi ręka się podniosła, aby Pani dać klapsa! Stąd te moje trzy grosze. Nawołuje Pani do rajfurstwa w owym punktowaniu materiałów. Czyni to Pani na własnych materiałach, nie bacząc czy tekst jest dobrze skonstruowany czy ble-ble, napisać by napisać. Wprowadzenie przez w24 owej straszliwej metody punktowania - wypacza sens przyzwoitości, uczciwości wobec siebie samego. Czułbym się, delikatnie rzec, nieswojo, punktując własny tekst i namawiając swoich wszelakich znajomych, aby to czynili na moim tekście, bo "pozbawiając tym samym innych ich czytania, komentowania i punktowania". Brzydkie to, bo i sam tekst też bez polotu, taki w sam raz do śp. "Trybuny Ludu". Nie chcę być niegrzeczny, ale sprowokowała mnie Pani z tym punktowaniem. Byłbym człowiekiem szczęśliwym, kiedy Redakcja zlikwidowałaby te narzędzie nieuczciwości i wszelakiego kumoterstwa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książka skarg i zażaleń znajduje się tutaj link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz

Ciekawe, że przy artykułach innych autorów nt ferii zimowych Pan nie protestował.
Powinno Panu zależeć, by wszystkiego dzieci odpoczęły korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji, także te warszawskie.

@ Ania Adamczak

Podobno idzie odwilż- tak zapewniają synoptycy. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja jak najbardziej przydatna ,a kłótnia o podbijanie , łapki , kropki, punkty , dla mnie obserwatora , jest trochę dziecinna , no ale faktycznie "chłop żywemu nie przepuści"- to ja kilka razy użyłam tego słynnego zwrotu z piosenki Grześkowiaka . U nas pada śnieg , i zmartwienie , czy drogi będą odśnieżone . Pozdrawiam, a dzieciom , które rozpoczęły teraz ferie zimowe , dużo , dużo , radości ,bezpiecznej zabawy na śniegu zabawy i fajnych bałwanków ale też tylko śniegowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz

Poczucie humoru Pana nie opuszcza. A czerwone łapki są terapią dla frustratów . "Chłop żywemu nie przepuści", ktoś gdzieś już na ten temat napisał. i Bardzo trafnie.

http://teksty.org/kazimierz-grzeskowiak,chlop-zywemu-nie-przepusci,tekst-piosenki

Również serdecznie pozdrawiam życząc miłego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozostałym osobom dziękuję za podbicie artu.

Dziś pierwszy dzień ferii w stolicy. 9 tysięcy dzieci skorzysta z tej oferty, bo jest ciekawsza niż siedzenie i nudzenie się w domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, również ubolewam nad tym, że zaprzestał Pan publikowania swoich materiałów, pozbawiając tym samym innych ich czytania, komentowania i punktowania, tak jak Pan to robi.

Szkoda, wielka szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.