Facebook Google+ Twitter

"Zima w mieście". Atrakcje dla uczniów spędzających ferie w stolicy

W tym roku kolejna edycja akcji "Zimy w mieście". Wszyscy uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć oświatowo-wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych oferowanych przez szkoły, domy kultury czy różnego rodzaju obiekty sportowe.

 / Fot. Lowdown/licencja CC 3.0Uczniowie mają do wyboru zajęcia sportowe na jednym z 14. lodowisk, mogą także odwiedzić którąś z 15. hal lub 24. pływalni. Na Górce Szczęśliwickiej będzie można doskonalić jazdę na nartach czy snowboardzie. Park w Powsinie oferuje możliwość doskonalenia umiejętności jazdy na biegówkach.

Jak zawsze, władze warszawy zadbały o rozrywkę podczas ferii nie tylko dla miłośników sportu. Bogaty wachlarz atrakcji kulturalnych oferuje mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu.

Muzeum Niepodległości przygotowało cykl spotkań historycznych, warsztaty plastyczne oraz quizy tematyczne. Wszystkie te atrakcje cieszą się tak dużą popularnością, że już na dzień dzisiejszy nie ma wolnych terminów lekcji.

Dom Spotkań z Historią proponuje, aby uczniowie spędzili ferie zimowe, uczestnicząc w warsztatach tematycznych, z których będzie się można dowiedzieć m.in. "W co się bawił pradziadek?". Dzieci poznają także warszawskie symbole i odkryją różnice między współczesną Warszawą, a tą z lat 20. i 30. Każdy, kto odwiedzi muzeum podczas ferii, będzie mógł zapoznać się z postacią Króla Maciusia I i z ideami, jakimi kierował się autor tej popularnej książki, Janusz Korczak.

Każdy młody miłośnik teatru powinien znaleźć coś dla siebie na warsztatach organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Zajęcia towarzyszą spektaklowi "Bańka mydlana" i są organizowane we współpracy z Teatrem Dramatycznym. Cykl 6. spotkań obejmuje spektakl, spotkania z jego twórcami i uczestnictwo w działaniach teatralnych, które zakończą się specjalnym pokazem przed publicznością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.