Facebook Google+ Twitter

Zima w mieście - Bydgoszcz

Zima zagościła u nas na dobre. Zastanawiacie się, gdzie pojechać na narty? Ciekawi Was, jakie zimowe atrakcje proponują polskie miasta na weekend i w czasie ferii? Na te pytania odpowiada prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski.

Bydgoszcz zimą - Biały Spichlerz / Fot. Marcin Woźniak - materiały prasowe UM BydgoszczJacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem Bydgoszczy w sezonie zimowym?
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski: Zdecydowanie „Myślęcinek”, czyli największy park miejski w Polsce. W północnej części miasta, zaledwie 5 km od centrum, znajduje się Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Jeden z największych w Polsce kompleksów rekreacyjnych zajmuje powierzchnię 830 ha, z czego blisko 500 ha to tereny leśne, nawet ze stuletnimi okazami drzew liściastych. Jest to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych, rekreacyjno-sportowych, a także dydaktycznych. Swoją atrakcyjność Myślęcinek zawdzięcza nie tylko warunkom przyrodniczym, lecz również doskonałemu skomunikowaniu z centrum Bydgoszczy.

Co Państwa miasto może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?
W "Myślęcinku" działa również stok narciarski, który w okresie zimowym przyciąga rzesze turystów. Szczyt stoku sięga 107 m n.p.m., przy nachyleniu stoku 18-20 proc. różnica poziomów to 42 m. Na stoku działają 3 wyciągi o łącznej przepustowości 2500 os./godz. Trasy zjazdowe są naśnieżane, a ich całkowita powierzchnia to aż 8000 m kw. Przy wyciągach stworzono trzy trasy zjazdowe o długościach: 100 m dla dzieci i początkujących, 200 m i o 230 m.
Dla amatorów innych sportów zimowych działa również snowpark, czyli miejsce do akrobacji dla snowboardzistów oraz trzy lodowiska położone w różnych częściach miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.