Facebook Google+ Twitter

Zima w mieście - Gdańsk

Śnieg sypie na okrągło i ferie w pełni. Nie każdy może jednak pojechać w góry. Jakie atrakcje zimą proponują polskie miasta na weekend i na ferie? Dziś odpowiada prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Gdańsk zimą / Fot. Materiały prasowe UM GdańskJacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem Gdańska w sezonie zimowym?
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz: Niezwykle atrakcyjne jest morze, zwłaszcza w czasie mroźnych zim, gdy brzeg skuwa lód. Okres sztormowy to dobry sposób na dawkę jodu. Podczas spacerów po plaży można natknąć się na wyrzucone na brzeg okruchy bursztynu. A poza tym bogata oferta kulturalna.

Co Państwa miasto może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?
Obiekty narciarskie i możliwości uprawiania nowych sportów i aktywności, które dostarczą atrakcji dla rodzin, dzieci, również tych niejeżdżących na nartach. Gdańsk ma przede wszystkim atrakcyjną ofertę dla miłośników narciarstwa biegowego. W czasie śnieżnych zim idealnym terenem do biegów narciarskich są płaskie plaże.

Ambitniejsi narciarze biegowi korzystają ze ścieżek rekreacyjnych przebiegających na odcinkach leśnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz na szlakach turystycznych gminy Kolbudy.

Stoki wzgórz morenowych cieszą się także dużą popularnością wśród narciarzy zjazdowych. Wyciągi narciarskie działają m.in. w Przywidzu, Trzepowie i Wieżycy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.