Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10656 miejsce

Zima w mieście - Gorzów Wielkopolski

Zima w pełni. Okazuje się jednak, że nie tylko góry mogą być atrakcyjne o tej porze roku. Jakie atrakcje zimą proponują polskie miasta na weekend i na ferie? Dziś odpowiada prezydent Gorzowa Wielkopolskiego - Tadeusz Jędrzejczak.

Gorzów Wielkopolski zimą / Fot. Bartłomiej Nowosielski - materiały prasowe UM Gorzów WielkopolskiJacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem miasta w sezonie zimowym?
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Tadeusz Jędrzejczak: Aby zrozumieć Gorzów, trzeba poznać jego historię i odwiedzić Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, które po ostatnim remoncie odzyskało blask. Remontowi zostały poddane dwa zabytkowe obiekty - Willa Schroedera oraz Spichlerz, w którym planujemy utworzenie stałej ekspozycji pn. „Gorzów na szlakach historii”. Tworzyć ją będą trzy makiety: miasta Gorzowa z około 1650 r. ukazującego najbardziej znaczące gmachy umieszczone w historycznym układzie ulic i dzielnic oraz fortyfikacje miasta razem z rzeźbą terenu, Spichlerza z około 1750 r. oraz Ratusza Miejskiego rozebranego w II połowie XIX w.

Warto także wybrać się do Kościoła Katedralnego p.w. Wniebowzięcia NMP, z którego wieży można podziwiać panoramę miasta. Nie można zapomnieć o sercu Gorzowa, czyli Nadwarciańskim Bulwarze, gdzie w licznie zlokalizowanych kafejkach można zasmakować ciekawe potrawy. Tuż obok znajduje się urokliwy most Staromiejski. Można też wybrać się na spacer i koniecznie należy zobaczyć pomniki wyjątkowych gorzowian, między innymi: żużlowego mistrza Edwarda Jancarza, poetki Papuszy, kloszarda Szymona Giętego czy przewoźnika Zacharka. Dla osób, lubiących aktywnie spędzać czas, ciekawą ofertę przygotowało Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Słowianka”.

Co miasto może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?
Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Słowianka” zaprasza nie tylko sympatyków pływania, aqua aerobiku, sauny, ale także łyżwiarzy. Ponadto można tam zagrać w kręgle i poćwiczyć w siłowni czy uprawiać aerobik. Coraz więcej osób w Gorzowie uprawia nordic walking, bo mamy do tego dobre warunki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.