Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7744 miejsce

Zima w mieście - Kielce

Kielce leżą na skraju Gór Świętokrzyskich. A góry są atrakcyjne o każdej porze roku. Dla miasta do duży atut. Jakie atrakcje zimą proponują polskie miasta na weekend i na ferie? Dziś odpowiada prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Kielce zimą / Fot. Materiały prasowe UM KielceJacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem Kielc w sezonie zimowym?
Prezydent Kielc Wojciech Lubawski: Dwa wyciągi narciarskie w centrum miasta to dla miłośników "białego szaleństwa" nie lada atrakcja. Oba są doskonale zagospodarowane, a jeden z nich (Telegraf) posiada nowy wyciąg krzesełkowy. Dodatkowo łagodne wzniesienia oraz ścieżki spacerowe na Stadionie Leśnym, pozwalają na uprawianie narciarstwa biegowego, zaś tory saneczkowe na saneczkarskie ślizgi.

Co Państwa miasto może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?
Na stoku Góry Pierścienica (Stadion Leśny) poza torem saneczkowym, znajdziemy "łączkę" do nauki jazdy na nartach dla dzieci. Z tego też względu przygotowano specjalnie dla nich tzw. wyciąg taśmowy. Wyżej znajduje się łagodny stok z wyciągiem przeznaczonym dla narciarzy średnio zaawansowanych w sztuce jazdy na deskach. Wokół rozciągają się przepiękne tereny spacerowe i rekreacyjne.

Kielce zimą / Fot. Materiały prasowe UM KielceCo trzeba koniecznie odwiedzić podczas zimowych ferii w Kielcach i okolicach?
Takich miejsc w naszym regionie jest wiele. Ale na szczególną uwagę zasługują: Muzeum Wsi Kieleckiej, Jaskinia Raj, Klasztor na Świętym Krzyżu, kopalnia krzemienia w Krzemionkach Opatowskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie planuję wyjazd w okolicę Kielc. Uważam, że świetpkrzyskie jest bardzo cennym i wartościowym regionem turystycznym. Jest pełne zabytków, pieknych krajobrazów i przyrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.