Facebook Google+ Twitter

Zima w mieście - Olsztyn

Zima jak co roku najlepiej trzyma się na północnym wschodzie Polski. Mazury - Cud Natury, a wśród jezior Olsztyn. Jakie atrakcje zimą proponują polskie miasta - na weekend i na ferie. Dziś odpowiada prezydent Olsztyna - Piotrem Grzymowicz.

Olsztyn zimą / Fot. Materiały prasowe UM OlsztynJacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem Olsztyna w sezonie zimowym?
Prezydent Olsztyna - Piotrem Grzymowicz: Odpowiem na to pytanie anegdotą: idąc do pracy, do olsztyńskiego ratusza spotkałem obładowanego turystę-rowerzystę. Widać było, że właśnie wjechał do miasta i ciekawie się rozgląda - proszę pana, w którą stronę nad jezioro? - zapytał mnie. W każdą, proszę pana, w każdą! - odpowiedziałem. Olsztyn jest miastem kameralnym, z klimatem i charakterem. Mimo, że jest miastem wojewódzkim, stolicą dużego regionu, udało się nam zachować proporcje - dla odpoczynku i pracy.

Co miasto może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?
Już w przyszłym sezonie zimowym nad naszym największym jeziorem Krzywym będą wytyczone trasy narciarskie, bardzo oczekiwane także przez mieszkańców Olsztyna. Podolsztyńska Ruś zaprasza na swoje wyciągi („Kartasiówka”), a nasze nowe centrum wodne zaprasza wszystkich lubiących ciepłe i zimne kąpiele.

Najlepsze imprezy w sezonie zimowym 2012?
Wśród innych szczególne warte polecenia będą: Mistrzostwa Polski w Pływaniu do lat 14 w dniach 09 - 11 marca w Wodnym Centrum Rekreacyjno Sportowym,
oraz Skorpenowy Spływ Łyną w dniu 17 marca - organizowany przez płetwonurków na rzece Łynie w okolicach Mostu św. Jana w Olsztynie.

Olsztyn zimą / Fot. Materiały prasowe UM OlsztynJakie danie jest regionalnym specjałem, którego koniecznie trzeba spróbować będąc tutaj?
Powiem krótko: ryby, ryby, ryby, bo ryba wpływa na wszystko. Większość naszych restauracji i barów proponuje świetne rybne potrawy.

Gdzie można szukać informacji o najciekawszych atrakcjach i wydarzeniach w mieście?
Punktem wyjścia jest z pewnością nasz miejski portal olsztyn.eu, z którego możemy się dostać do wszystkich ciekawych miejsc w Internecie. Jesteśmy także partnerami ciekawego wydawnictwa NOL (to symbol rejestracyjny dla całego powiatu olsztyńskiego), które jest w całości poświęcone wydarzeniom w mieście i aglomeracji olsztyńskiej.

Tekst:
J.A.Kwiatkowski (podziękowania dla UM Olsztyn za pomoc w realizacji materiału)
Więcej informacji: ImprezyMiejscaTrendy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.