Facebook Google+ Twitter

Zima w mieście, zorganizuj czas dziecku

Zaczęły się ferie zimowe w województwie mazowieckim. Nie wszystkie dzieci wyjechały, ale dla tych, które zostały, miasto przygotowało wiele atrakcji.

Żeby każdy dzień spędzony przez naszą pociechę nie wyglądał tak samo, tzn. kilka godzin przed komputerem, kolejnych kilka przed telewizorem, zawczasu powinniśmy pomyśleć, jak zorganizować dziecku czas, by się nie nudziło.

W większości szkół dostępne są sale gimnastyczne, na których można pograć w siatkówkę i koszykówkę, poćwiczyć na siłowni. Dla miłośników sportów zimowych nie lada gratką będzie darmowa jazda na łyżwach. Taka możliwość istnieje np. na lodowisku przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie na miejscu są instruktorzy łyżwiarstwa figurowego, organizowane też są różne zawody. Miłośnicy narciarstwa powinni wybrać się do Parku Szczęśliwickiego, gdzie jest jedyny w Warszawie wyciąg. Tam również są instruktorzy, którzy pomogą, podpowiedzą. Na sankach można zjeżdżać praktycznie z każdej wyższej górki. Dobrym terenem do tego są górki w parkach przy ul. Górczewskiej.

Dla dzieci w wieku 3-13 lat Centrum Rozrywki Rodzinnej Hulakula przygotowało mnóstwo atrakcji, m.in. kręgle, ściankę wspinaczkową, automaty. Warto też wybrać się na Kopiec Powstania Warszawskiego. Umiejscowiony jest niedaleko ulicy Bartyckiej, będziemy wiedzieli, gdzie iść, jeśli wypatrzymy wielki symbol Polski Walczącej. Na szczyt prowadzi mnóstwo schodów, ale w nagrodę mamy widok na całe miasto, które w tej chwili przykryte śniegiem wygląda naprawdę pięknie. Na pewno nie warto siedzieć w domu i jeśli pogoda na to pozwoli, korzystać z uroków czasu wolnego, ponieważ za dwa tygodnie powrót do szkoły, a kolejna przerwa dopiero pod koniec marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.