Facebook Google+ Twitter

"Zima w siedemnastu sylabach" - spotkanie z poezją haiku

Grupa Poetycka "Orion" zaprasza w najbliższy piątek, 18 stycznia 2013 r., na pierwsze w tym roku spotkanie poetyckie, tym razem z poezją haiku, którą zaprezentują członkinie grupy: Sława Sibiga i Zuzanna Orzeł.

Plakat promujący spotkanie z poezją haiku / Fot. Sława SibigaPoczątek spotkanie zaplanowano na godz. 17.30. Odbędzie się ono w Klubie Osiedlowym "Orion" znajdującym się przy ul. Orzeszkowej 2 w Tychach.

Czym jest haiku?

Haiku składa się z 17 sylab podzielonych na trzy części znaczeniowe po 5, 7 i 5 sylab. Oryginalne haiku pisane po japońsku składa się z jednej ciągłej linijki, a podział na trzy wersy stosuje się tylko w transliteracji tekstu japońskiego oraz w utworach w językach innych niż japoński. Ponadto poeci piszący w innych językach, ze względu na ich odmienną budowę, często nie stosują japońskiego metrum, zachowując jednak ducha tej sztuki. Na przykład Czesław Miłosz przełożył (na podstawie dosłownego tłumaczenia z japońskiego) na polski język poezji wybrane utwory klasycznego haiku, w których zachował tylko podział na trzy wersy (źródło: Wikipedia).

Tak ciekawą poezję haiku zaprezentują dwie członkinie Grupy Poetyckiej "Orion".

Sława Sibiga - wydała do tej pory trzy tomiki: "Wędrując pomiędzy myślami" (2008), "Skrzydła" (2009), "Dwie myszy czyli wierszyki dla Psoty i Niki" (2011). Tworzy poezję haiku oraz ręcznie wykonane anioły.

Zuzanna Iro Orzeł - tworzy głównie poezję haiku, zajmuje się również kolażami, które będzie można również zobaczyć w czasie tego wyjątkowego spotkania.

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.