Facebook Google+ Twitter

Zima w Szczecinie

Podobnie jak w innych miastach Polski i Europy, frontalny atak zimy zaskoczył w Szczecinie ekologów i ich popleczników, bajających o ociepleniu klimatycznym na ziemi.

Ulica Powstańców Wielopolskich - pierwszej kolejnosci odśnieżania / Fot. Wincenty SadowskiJak zwykle wszelkie służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg i chodników w mieście deklarowały dobre przygotowanie do zimy. Jak zwykle atak zimy zaskoczył, chociaż drogi pierwszej i drugiej kolejności odśnieżania są przejezdne. Nie ma też większych utrudnień w komunikacji miejskiej. Gorzej jest z drogami i chodnikami osiedlowymi, wygląda na to, że gospodarze gremialnie zaspali.

Dzisiaj od rana padał śnieg, powiększając pokrywę śnieżną na ulicach i chodnikach, a także powodując niebezpieczne zwisy śniegu na dachach. Zbiórka na WOŚP przed kościołem / Fot. Wincenty SadowskiTakże Odra w Szczecinie zamarzła, chociaż pokrywa lodowa nie jest jeszcze zbyt gruba. Na razie nie ma wielkiego zagrożenia: zatorów, groźby podtopienia, a dopóki jest mróz, lodołamacze nie łamią lodu.

W tych niełatwych warunkach działali dziś wolontariusze. Stali głownie w pobliżu kościołów i trzeba przyznać, że większość parafian i spacerowiczów miała przyklejone orkiestrowe serduszka.
Pomimo wyczerpujących finansowo świąt, stać nas jeszcze na gest szczodrobliwości.

Ul. Budziszyńska - drugiej kolejności odśnieżania / Fot. Wincenty SadowskiOsiedlowa ul. Boryny / Fot. Wincenty SadowskiOsiedlowe chodniki na ul. Boryny / Fot. Wincenty SadowskiZwisy śnieżne z dachów / Fot. Wincenty SadowskiOdra skuta lodem / Fot. Wincenty Sadowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W krótkich słowach, tyle treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.