Facebook Google+ Twitter

Zima w Szczecinie

Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami w artykule z 01.12.2010 r. ”Szczecin. Do miasta zawita śnieżna zima”, zima rzeczywiście zawitała.

Najgorsza sytuacja jest na drogach i chodnikach osiedlowych / Fot. Elzbieta SadowskaPierwszy atak zimy w Szczecinie nie spowodował większych zakłóceń w ruchu pojazdów, gdyż główne drogi były systematycznie odśnieżane, tylko piesi mieli problemy z przemieszczaniem się po chodnikach zamienionych przez sól w pośniegową breję.

Jeszcze wczoraj do południa główne ulice Szczecina były czarne i nie było większych problemów z jazdą. Ale sypiący od południa śnieg i nagły opad szadzi spowodowały, że przymarzające błoto pośniegowe zamieniło niektóre ulice w lodowiska. Takie warunki dały się we znaki szczególnie miejskiej komunikacji autobusowej.

Nim pługi i piaskarki w liczbie 22 odśnieżyły główne trasy komunikacyjne, kierowcy musieli swoje odstać w długich korkach, a piesi czekając na opóźnione autobusy komunikacji miejskiej. Lepiej wyglądała sytuacja na torach tramwajowych, ale i tu zdarzały się opóźnienia, bo część kierowców, aby wydostać się z korków, wjeżdżała na torowiska, blokując przejazd tramwajom.

Główne drogi też nie wyglądają najlepiej / Fot. Elżbieta SadowskaNie obyło się bez tarasowania jezdni przez tiry m.in. na ul. Dąbrowskiego, na ul. Wilczej i Szczanieckiej, u zbiegu ul. Sołtysiej i Grodzkiej (stłuczka). Od wczoraj ZDiTM ogłosił bezterminowo zamkniecie ruchu na ul. Wiśniowy Sad ze względu na zalegający śnieg i lód na jezdni. Na dwa dni 16 i 17 grudnia (na razie) zawieszono też opłaty za parkowanie w Szczecińskiej Strefie Parkowania, ze względu na obfite opady śniegu.

Sytuację utrudnia śnieg, który padał całą noc i ma padać jeszcze przynajmniej do jutra, tworząc nową warstwę śniegową zakrywającą przemarznięte błoto. Najgorsza sytuacja jest, jak zwykle, na drogach i chodnikach osiedlowych, gdzie osiedlowe służby nie nadążają z ciągłym odśnieżaniem. Cóż, zima jak zwykle co roku zaskakuje, szczególnie tych, którzy uwierzyli w klimatyczne ocieplenie naszego globu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy jestem, czy będą przedłużać zawieszenie opłat w strefie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.