Facebook Google+ Twitter

Zima za kółkiem

Zima to najtrudniejszy okres dla kierowców, ale też i dla samochodów. Podpowiemy Ci, jak powinnaś zadbać o swoje auto, aby dobrze przygotować je do mroźnych dni.

1. Wymiana opon

Zimą musisz pamiętać przede wszystkim o wymianie letnich opon na zimówki. Jest to ważne, ponieważ takie opony dostosowane są do takich warunków pogodowych, a odpowiednio głębokie bieżniki zapewnią większe bezpieczeństwo na drodze. Należy jednak pamiętać, że opony powinnaś zmienić dopiero, kiedy temperatura powietrza będzie niższa niż 8 stopni Celsjusza.

2. Akumulator do kontroli

Z pewnością nie raz miałaś sytuację, w której zimą samochód odmawiał ci posłuszeństwa nie chcąc odpalić. Często dzieje się tak, ponieważ akumulatory w waszych autach nie są do końca sprawne. Dlatego przed najbliższą zimą powinnaś sprawdzić jego stan. Wnikliwej kontroli wymaga także układ ładowania i rozruchu. Jeśli jesteś posiadaczką auta z silnikiem diesla powinnaś również dokładnie sprawdzić stan świec grzejnych.

3. Podwozie

Podczas przygotowań samochodu do zimowej jazdy nie możesz zapomnieć o sprawdzeniu zawieszenia. Jest to bardzo ważny element, ponieważ to głównie od pewnej reakcji auta na ruchy kierownicy zależy twoje bezpieczeństwo. Oprócz tego warto sprawdzić działanie układu hamulcowego i kierowniczego, amortyzatorów i sworzni – dokładnie w tej właśnie kolejności. I nie warto słuchać oszczędnego mechanika, który będzie podpowiadał, ze wymiana sworzni czy końcówki drążka na zimę jest bezsensowna, bo to właśnie w zimie ten element bardziej się niszczy.

4. Płyny

Dla zapewnienia najlepszej widoczności warto, abyś pomyślała o wymianie przed zimą piórka wycieraczek, a przynajmniej, jeśli to możliwe - samych gumek. Dodatkowo musisz już zadbać o to, aby w zbiorniku spryskiwacza odpowiednio wcześniej znalazł się zimowy płyn, który nie będzie zamarzał podczas niskich temperatur.
Ważną czynnością, którą należy wykonać jeszcze przed nadejściem mrozów, jest też przesmarowanie wszystkich uszczelek preparatem silikonowych, oraz zamków w drzwiach preparatem pochłaniającym wilgoć.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.