Facebook Google+ Twitter

Zima zaatakowała Łódź

Niska temperatura, wilgoć i... śnieg! Pogoda w tym roku zaskoczyła na całego.

 / Fot. fot. Bartosz WalczyńskiŚnieg zaczął padać ok. godz. 11 i szybko pokrył miasto białym puchem. Można odnieść mylne wrażenie, że mamy już koniec listopada. Drogowcy są całkowicie zaskoczeni taką aurą. -Nie do wiary! Trzeba będzie zmieniać opony na zimowe - mówią kierowcy. Jednak nie tylko oni są zdumieni tym co pogoda zgotowała tak wcześnie w centrum Polski. Na ulice wyszli dozorcy i dzierżąc swe łopaty, zaczęli odśnieżać chodniki i ulice. -W zeszłym roku śnieg przyszedł trochę później - mówi pan Józef, dozorca jednego z łódzkich osiedli. - W tym roku niestety jest tak jak widać.

 / Fot. fot. Bartosz WalczyńskiJednymi z nielicznych, którzy cieszą się tak niespodziewanym obrotem spraw wydają się być... taksówkarze. Wraz z opadem białego puchu wzmogła się intensywność pracy łódzkich "taksiarzy". Oklejone samochody z kogutami na dachach śmigają po całym mieście, a postoje świecą pustkami.
- Dla nas, taksówkarzy, to istny raj. Kiedy ludzi zaskakuje taka pogoda, my mamy wtedy ruch, a wraz z nim zarobek - mówi pan Marek. - Zima to najlepszy okres zarobkowy dla kierowców taksówek, ale śniegu w Łodzi tak wcześnie, nie pamiętam - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

hmm.. u mnie o 11 padał tylko deszcz, śnieg pojawił się dopiero około 15 (Ruda Pabianicka)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.