Facebook Google+ Twitter

Zima zaatakowała. Lublin zasypany. Miasto zostanie zamknięte?

Zapowiadany atak zimy nastąpił. Niestety nie wszystkie miasta przygotowały się na niego odpowiednio. Jak informują nasi korespondenci z Wrocławia, Łodzi i Lublina. Tam sytuacja jest naprawdę trudna. Wjazd do miasta prawdopodobnie zostanie zamknięty.

 / Fot. Tomasz Hens, W24Z poważnymi utrudnieniami spotkają się dziś mieszkańcy Lublina. Po godzinie 15 sytuacja stała się dramatyczna. Jak poinformował nas Tomek Hens, ruchem kieruje policja. Samochody nie są wpuszczane na al. Sikorskiego. Gigantyczny korek powstał na al. Solidarności. Unieruchomione są samochody ciężarowe, policja pozwala przejeżdżać tylko osobowym.

Całkowicie zablokowane są ulice na osiedlach: Czechów, Sławinek, Sławin. Tam ludzie poruszają się tylko na piechotę. Piaskarki utknęły w korkach. "Stoi" cała ulica Poniatowskiego, która jest główną ulicą tranzytową na Warszawę, Rzeszów, Suwałki. Podobnie jest w alei Solidarności (tranzyt na Zamość i Warszawę). Zablokowana jest ulica Kompozytorów polskich. Na rogatkach miasta stoi policja, która czeka na ostateczną decyzję o zamknięciu dróg wjazdowych do Lublina.

Nasz Autor, Tomek Hens informował dziś rano, że komunikacja miejska zawiodła. W mieście właściwie nic nie jeździ od rana.

Atak zimy w Lublinie. Miasto sparaliżowane

Lublinianie zmęczeni oczekiwaniem na transport miejski wyruszyli do pracy piechotą. Nie jest to łatwe, bo chodniki są oblodzone. O soli lub piasku na razie można tylko marzyć.

Zakopianka śliska, ale przejezdna

 / Fot. Ireneusz Mosiczuk, W24Podobnie jest we Wrocławiu. - Od pół godziny czekam na ulicy Świeradowskiej na transport. Niestety nie przyjechał żaden autobus - relacjonuje Ireneusz Mosiczuk, dziennikarz obywatelski W24. - Nie widać jakichkolwiek służb komunalnych, jezdnie nie są posypane, a przecież znajdujemy się niemal w centrum miasta, na osiedlu zamieszkałym przez blisko 40 tys. ludzi - dodaje Ireneusz Mosiczuk.

Jak się okazało, na konsekwencje tej sytuacji nie trzeba było długo czekać. W pobliżu przystanku wpadło w poślizg auto, prowadzone przez kobietę. W samochodzie było też dziecko. Na szczęście, jak poinformował Ireneusz Mosiczuk, skończyło się tylko na strachu i niewielkim wgnieceniu karoserii.

Odśnieżaniem Wrocławia zajmują się dwie firmy: Alba i Trans-Formers. - Od 4 rano pracuje 15 pługospycharek, ale warunki są bardzo trudne - wyjaśnia Seweryn Jochin, dyrektor firmy Alba. Także firma Trans-Formers od godziny 4.30 wypuściła na ulice Wrocławia 21 pługospycharek. W rozmowie z Ireneuszem Mosiczukiem, Barbara Piotrowska, prezes firmy, wyraziła zdziwienie, iż m.in. ulica Świeradowska nadal nie została przygotowana do jazdy.

- Dysponujemy systemem GPS, który pozwala sprawdzić, że ulica Świeradowska była odśnieżana o 5.45 - wyjaśnia w rozmowie z W24 Barbara Piotrowska. - Opady śniegu są ciągłe, więc efekt prac nie jest zbyt długo widoczny, a pługospycharki mają swój rewir do wykonania. Ponowny objazd ulic możliwy jest po ok. 2 godzinach, przy założeniu, że nie ma korków. Niestety rano korki są - dodaje prezes Piotrowska.

Wg kierowców MPK ulica Świeradowska od rana była biała i stwarzała problemy w poruszaniu się pojazdów. Opóźnienia na liniach K, 136 i 146 sięgały od 30 do 40 minut. Rekordzistą jednak był autobus linii 612-jeżdżący inną trasą, którego opóźnienie wyniosło 170 minut.

Jak poinformowała Ireneusza Mosiczuka asp. Magdalena Krauze, na terenie województwa utrudnienia w ruchu są na A4 koło Legnicy (wypadek), krajowej "8" koło Barda )ciągniki siodłowe zablokowały podjazd), "36" koło Krzelowa (wypadek) oraz w rejonie Kłodzka, gdzie uruchomiono ruch wahadłowy. We Wrocławiu zaś doszło do 30 tzw. zdarzeń drogowych, w tym do jednego wypadku.

Zobacz, jak zima sparaliżowała ruch w Łodzi!

Po godzinie 17 otrzymaliśmy informację od Daniela Siwaka z Łodzi. Osiedle Teofilów w Łodzi jest kompletnie sparaliżowane. W korku tkwią autobusy, samochody osobowe i piaskarki. Ulicą Łagiewnicką nie jeżdżą tramwaje. Właściwie całe centrum zostało zablokowane.

Zablokowana trasa nr 14

Czekamy na relacje z innych miast! Dzwońcie do nas: 22 201 40 95. Dodamy Waszą relację!

W Warszawie mocno sypie, ale na razie ulice są przejezdne

Kalisz: miasto i powiat sparaliżowane

Zima dotarła do Zakopanego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

arpol
  • arpol
  • 02.12.2010 15:20

oferujemy odśnieżanie placy , parkingów, dróg dojazdowych i osiedlowych, chodników.
wystawiamy faktury VAT . cena 60zł netto/ h
tel 607-301-088
tel/fax 81-756-31-94 ';)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirek
  • mirek
  • 29.11.2010 23:27

W Lublinie na wyjazdówkach z miasta masakra gigantyczne korki a Policja tylko utrudnia próbowałem wyjechać z lublina w stronę kraśnika około 19 pomimo działającej sygnalizacji policja sama nie wiedziała co ma robić kazdy jechał prawie jak chciał postałem w korku 30 minut w tym samym miejscu i zawróciłem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Długajczyk
  • Marek Długajczyk
  • 29.11.2010 21:09

Z tymi korkami we Wrocku nie przesadzajcie. Oczywiście są, ale nie jest tak tragicznie. Jeździłem od rana po Wrocławiu i tragedii nie było..

Komentarz został ukrytyrozwiń
narciarz
  • narciarz
  • 29.11.2010 16:08

Zima jak zima.Od tysiącleci to samo.Po co robić sensacje.
Latem słońca za dużo,jesienią deszczu.Wiosną powodzie... Dawniej też to było tylko rządzący byli lepsi i dbali o ludzi,a teraz tylko o sobie myślą,a ludzie sami muszą sobie radzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
basia
  • basia
  • 29.11.2010 14:34

a kilka zdjęć z Wrocławia mozna obejrzec pod tym adresem http://wroclove2012.com/pl/artykul_o_wroclawiu/id_1126

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.