Facebook Google+ Twitter

Zima zaatakowała Polskę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-17 08:40

Zima daje się we znaki kierowcom. Trudne warunki jazdy panują między innymi w Warszawie i na Lubelszczyźnie, błoto pośniegowe zalega na lokalnych drogach Małopolski i województwa świętokrzyskiego. Problemy mają także kolejarze.

 / Fot. Małgorzta Genca/PolskapresseW stolicy od rana ulice pokryte były śniegiem, jest ślisko i nawet na bocznych drogach tworzyły się korki. Warszawiacy narzekają na nieregularnie kursujące autobusy i zbyt mało pługów śnieżnych.

Na Dolnym Śląsku zablokowana jest droga między Białym Kościołem a Kazanowem w gminie Strzelin. Usuwane są tam samochody ciężarowe, które nie mogły wjechać na oblodzone wzniesienie. Po wypadku zablokowana jest krajowa „piątka” 5 kilometrów za Strzegomiem oraz jeden pas autostrady A18 w kierunku Wrocławia, za zjazdem do Bolesławca. Wciąż nieodśnieżona jest A4 od Legnicy do Chojnowa.

Podróż samochodem z Białegostoku do Warszawy może wydłużyć się o kilka godzin. Na krajowej "ósemce" zalega błoto pośniegowe, kierowcy muszą jechać bardzo powoli. Według synoptyków śnieg w regionie będzie padać przez cały dzień. Trudne warunki także na północy Lubelszczyzny. Pługopiaskarki pracują na razie tylko w wybranych miejscach - w okolicach Terespola na krajowej dwójce, w Międzyrzecu i Białej Podlaskiej.

Na głównych drogach Małopolski, w tym na Zakopiance, warunki do jazdy są dość dobre, choć asfalt jest mokry. Znacznie gorzej jest na drogach powiatowych i lokalnych, szczególnie na Podhalu. Tam niezbędne są zimowe opony.

W regionie świętokrzyskim wszystkie trasy - mimo że mokre i zabłocone - są przejezdne.
Mróz spowodował opóźnienia w kursowaniu pociągów na trasie z Gdańska do Warszawy. Na wysokości Pszczółek, Pruszcza Gdańskiego i południowych dzielnic Gdańska popękały szyny. Komunikacja odbywa sie po jednym torze. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.