Facebook Google+ Twitter

Zima zaatakowała powiat tarnobrzeski

Zimowy raport Mateusza Urbaniaka z sytuacji w powiecie tarnobrzeskim.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPZima jak co roku zaskoczyła kierowców. - Dziś od rana wielu kierowców odwiedziło nasz zakład. Ponad 85 proc. klientów zmieniło ogumienie z letniego na zimowe. Koszt usługi wynosi od 20 zł za jedno koło, czyli najtaniej u nas można zmienić komplet za około 80 zł. W zakładzie sprawdzana jest głębokość bieżnika oraz ogólny stan opon, a przy przekładaniu ogumienia na tych samych felgach zaworki wymieniane są na nowe - mówi jeden z pracowników tarnobrzeskiej firmy trudniącej się wymianą opon.

Co z drogami w pierwszym dniu zimy?

Droga krajowa nr 9 Sandomierz - Rzeszów. Rano doszło do wypadku, po którym zablokowany został odcinek w Hadykówce, w powiecie kolbuszowskim. Policjanci odnotowali także kilka mniejszych kolizji drogowych, spowodowanych właśnie dzisiejszą pogodą.

Na drogach lokalnych i wiejskich w większości zalega błoto pośniegowe. Najgorsza sytuacja jest w gminie Baranów Sandomierski, gdzie od rana nie przejechała żadna piaskarka. Pracownicy PGKiM nie chcą komentować tej sprawy. - To decyzja dyrekcji kiedy mamy wyjechać piaskarkami. Wszędzie panują oszczędności jak widać w tu także - relacjonuje pracownik PGKiM z Baranowa Sandomierskiego. Sytuacja w gmimie Nowa Dęba i samym mieście jest znacznie lepsza, drogi lokalne są czarne. W Tarnobrzegu sytuacja jest opanowana i jeździ się bardzo dobrze.

Najgorzej o godzinie 20 wyglądała droga z Tarnobrzegu do Dąbrowicy (odcinek na zwałce) i Marki - Knapy, gdzie leżą połamane drzewa. Wcześniej, bo około 18.30 PSP z Baranowa Sandomierskiego otrzymała wezwanie do pewnego gospodarstwa, gdzie stare zabudowanie (dom drewniany) mogło zawalić się pod naciskiem śniegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.