Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2051 miejsce

Zima zaatakowała powiat zawierciański

We wtorek 18. kwietnia warunki atmosferyczne w powiecie uległy znacznemu pogorszeniu. Obfite opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu drogowym, a także problemy z siecią energetyczną.

Warunki drogowe


Wypadek spowodowany utrudnionymi warunkami na drodze. / Fot. Zawiercie112 - FacebookObfite opady śniegu sprawiły, że jezdnia stała się śliska, a poruszanie po niej zobowiązywało do zachowania szczególnej ostrożności. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że spora część kierowców zmieniła już opony na letnie, przez co nie byli przystosowani do zaistniałych warunków. Spowodowało to wiele kolizji. Kilka samochodów znalazło się w rowie. Częstym powodem braku możliwości przejazdu były również powalone pod ciężarem śniegu drzewa. Do usuwania tych szkód powoływano jednostki takie jak: OSP Góra Włodowska, OSP Zawada Pilicka, OSP Kroczyce, OSP Kiełkowice czy OSP Szczekociny.

Sytuacja na DK78


Korek na DK78 w Zawieciu-Żerkowicach / Fot. Zawiercie112 - FacebookKierowcy poruszający się na DK78 w Zawieciu-Żerkowicach musieli uzbroić się w dużą cierpliwość. Byli oni zmuszeni do stania w ogromnym korku przez kilka godzin, ruch zablokowany był w obu kierunkach. Z każdą chwilą sytuacja stawała się coraz gorsza przez wiatr, który nawiewał kolejne partie śniegu na jezdnie. Kierowcy skarżyli się na brak pługów oraz piaskarek. Jednak rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA, Marek Prusak, skomentował tę sytuację w następujący sposób: „Oddział był właściwe przygotowany na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a działania służb zostały podjęte bezzwłocznie i w zakresie odpowiadającym występującym opadom atmosferycznym”.

Ograniczona komunikacja miejska


Z powodu złych warunków na drogach Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu podjął decyzję o zawieszeniu części kursów. Miało to dotyczyć miejsc, do których dojazd mógłby zagrozić bezpieczeństwu kierowcy oraz pasażera. Tyczyło się to głównie kursów porannych, ponieważ właśnie wtedy warunki atmosferyczne były najgorsze. Głos w tej sprawie zabrała pani Joanna Brodzik-Kot, prezes ZKM Zawiercie. Doprecyzowała decyzje w następujący sposób: „Zmiany dotyczą wszystkich linii i kierowca sam ocenia czy przejazd przez dane miejsce jest możliwy. Nasz komunikat obowiązuje do momentu usunięcia utrudnień”

Awaria sieci energetycznej


Jednostka OSP Góra Włodowska usuwająca połamane drzewa z drogi. / Fot. Strażacy biorący udział w interwencjiPrzewracające się pod ciężarem śniegu drzewa niejednokrotnie uszkadzały słupy energetyczne. Z powodu braku prądu cierpieli nie tylko mieszkańcy mniejszych miejscowości w powiecie, ale również samego Zawiercia. Odcięci od prądu byli mieszkańcy m.in. Kroczyc, Fugasówki, Bzowa, Karlina czy Kiełkowic, a także zawiercianie mieszkający przy ulicy Potok, Blanowskiej oraz Łagodnej. Awarie zostały stopniowo usunięte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.