Facebook Google+ Twitter

Zima zaskoczyła. Tym razem kierowców

Jak co roku w naszym kraju, zima kogoś zaskoczyła. Choć zwykle zaskakuje służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg, to tym razem najbardziej zaskoczyła kierowców.

Każdego roku w Polsce o podobnej porze przychodzi zima. Czai się kilka tygodni, usypia czujność i atakuje znienacka jak drapieżnik. Zwykle atak zimy jest tak gwałtowny i tak nieoczekiwany, że służby odpowiedzialne za odśnieżanie dróg doznają paraliżu. Nie mają przygotowanych samochodów do odśnieżania, materiałów do posypywania i ludzi do pracy.

W tym roku jednak służby nieco lepiej się przygotowały. Prawdopodobnie dzięki ostatniej zimie, która wyjątkowo dotkliwie dała o sobie znać. Wszystkim. Niestety w ślad za służbami nie przygotowali się lepiej do zimy kierowcy. Na przykład w Warszawie wielu kierowców "nie zdążyło" zmienić opon na zimowe. A o płynie do spryskiwaczy to już mało kto pamiętał.

I niestety tak nieprzygotowani kierowcy w tak nieprzygotowanych samochodach masowo ruszyli w miasto podczas pierwszego ataku zimy. Na nic się zdało 170 pługosolarek, bo ulice były tak zatłoczone, że mogły tylko postać sobie w korku. Niektórzy kierowcy zmęczeni wielogodzinnym staniem w korkach zostawiali swoje auta gdzie się dało, przez co drogi stawały się jeszcze bardziej nieprzejezdne. I tak przez Warszawę można było przejechać przez 8 - 9 godzin. Takim kierowcom należy pogratulować wyobraźni i liczyć na to, że nie spotka się ich na swojej drodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.