Facebook Google+ Twitter

Zima znów zaatakowała. Trudne warunki w całym kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-14 13:31

We wschodniej i południowej Polsce pada śnieg. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwach: podlaskim, podkarpackim, lubelskim i mazowieckim.

W ciągu nocy i nad ranem spadło tam kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Pada także w Małopolsce, Wielkopolsce, na Śląsku i Dolnym Śląsku. Mimo trudnych warunków pogodowych wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

W całej Polsce temperatura waha się od zera stopni do kilku poniżej zera. Najcieplej jest na Wybrzeżu, najchłodniej minus pięć stopni - na Podlasiu.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Galina Chmielewska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedziała, że w województwach małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i we wschodniej części Mazowsza oraz Podlasia drogi pokrywa błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. Nawierzchnia tras w centralnej, północnej i zachodniej części Polski jest czarna, z wyjątkiem skrzyżowania dróg krajowych 5 i 15 w okolicach Gniezna. Na drogach krajowych pracuje ponad 770 pługów, piaskarek i solarek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.