Facebook Google+ Twitter

Zimna wojna podczas EURO 2012?

Coraz więcej polityki, co raz mniej sportu. Pojawiła się realna groźba, że europejscy politycy zbojkotują mistrzostwa na Ukrainie. Czy EURO 2012 będzie powtórką z 1980 roku, kiedy to Zachód zbojkotował Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, z uwagi na interwencje wojskową ZSRR w Afganistanie?

 / Fot. .Najpierw prezydent Niemiec Joachim Gauck odwołał swój udział w meczach na Ukrainie w ramach EURO 2012, a następnie Angela Merkel i jej ministrowe zapowiedzieli bojkot ukraińskiej części EURO. Ukraińskie MZS wymachuje pięścią i krytykuje Niemcy, za rzekomy powrót do metod stosowanych w okresie zimnej wojny. Tyle że także Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso zapowiedział, że nie odwiedzi Kijowa.

A wszystko przez kobietę – Julię Tymoszenko. Przetrzymywanie za kratkami głównej rywalki obecnego prezydenta Wiktora Janukowycza niepokoi Zachód od kilku miesięcy. Z tego właśnie powodu nie doszło do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE, co miało nastąpić jeszcze w ubiegłym roku, w ramach polskiej prezydencji w UE. Europejscy politycy podejmowali próby nacisku na UEFA, aby odwołała mecze na Ukrainie, co jednak nie odniosło oczekiwanych skutków.

W ubiegłym tygodniu na Ukrainie miały miejsce zamachy terrorystyczne, które mogą zniechęcić kibiców, których i tak jest niewielu. Z uwagi na wygórowane ceny noclegów na Ukrainie, mecze nad Dnieprem nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem.

Eugenia Tymoszenko, córka Julii Tymoszenko na konferencji prasowej w Pradze, 30 kwietnia 2012. / Fot. PAP/EPADo tego dochodzi jeszcze problem granicy polsko-ukraińskiej, która jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej. Obecnie na jej przekroczenie trzeba czekać średnio 3 godziny. Nie wierzę, że w czerwcu, przy wzmożonym ruchu, ten czas zostanie skrócony. Na pewno, zgodnie z Prawem Murphy'ego, padną komputery na przejściach granicznych, jak to zwykle bywa na obu granicach. Jednym słowem niecodzienne przeżycia gwarantowane.

Ukraińskie MSZ cynicznie twierdzi, że Zachód posuwa się do metod z okresu zimnej wojny. To przecież właśnie Kijów w stylu zimnowojennym wsadza do więzień przedstawicieli opozycji, ogranicza wolność słowa i nagminnie łamie prawa człowieka. Zabawne jest to, że nawet Moskwa ostro skrytykowała pobicie Tymoszenko przez funkcjonariusza więziennego, które miało miejsce kilka dni temu.

Nie wzrusza to jednak ukraińskich polityków, którzy szykują się do jesiennych wyborów parlamentarnych. Gra toczy się o wszystko. Stąd właśnie taka determinacja w więzieniu Tymoszenko, kosztem zbliżenia z UE i udziału zachodnich polityków w meczach organizowanych podczas EURO 2012.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Najwyraźniej aktualny szef Ukrainy postrzega Julię Tymoszenko jako zagrożenie dla siebie. Stąd te procesy, wyrok i pobicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie jest slowo Premiera najwazniejsza jest Milosc ...??? Prawda jest taka ze najwazniejsza jest dyktatura i nie podskakuj bo dla ciebie niema juz Milosci ,! [BOZE RATUJ TYCH KTORZY IDA, W PIERWSZEJ LINI DO JEZIORA OGNIA I SIARKI .! TYLKO BOG JEST MILOSCIA,] WSZYSCY ZGRZESZYLI I BRAK IM CHWALY BOZEJ. ! Chwaly Bozej.!!! Ludzie ludziom zgotowali to nieszcze,scie . Jezus powiedzial , i tak jest i do konca be,dzie wojna . A wie,c bol , cierpienie i tak bez konca.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez pieniądze Julia Tymoszenko jest w więzieniu.
Przez pieniądze UEFA zadecydowała o "Euro".
Jeśli wybuchy w Dniepropietrowsku zdarzyły się dlatego, że tam się urodziła pani Tymoszenko...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Błazen
  • Błazen
  • 01.05.2012 11:58

ktoś sobie punkciki nabija ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zabawne jest to, że nawet Moskwa ostro skrytykowała pobicie Tymoszenko przez funkcjonariusza więziennego, które miało miejsce kilka dni temu."

To nie jest zabawne. Autor pomija powód, dla którego była pani premier trafiła do więzieniu. Julia Tymoszenko została skazana za lewe interesy właśnie z Moskwą, więc nie dziwi fakt, że jest przez Moskwę wspierana. Zabawnym jest natomiast fakt, że podczas Pomarańczowej Rewolucji to Janukowycza Moskwa popierała, a dziś staje się on jednym z jej nabardziej zagożałych przeciwników, albo raczej wielkim problemem.

Czemu miałoby służyć władzom Ukrainy pobicie Julii Tymoszenko? Wsadzili ją na 7 lat i to im wystarczy. Większej roli politycznej Tymoszenko chyba już nie odegra, tym bardziej, że czeka ją kolejny proces - o zlecenie zabójstwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
  • wyborca
  • 01.05.2012 11:15

@Piotr Kuspys.Cynicznie to ty napisałeś.
"Ukraińskie MSZ cynicznie twierdzi, że Zachód posuwa się do metod z okresu zimnej wojny. To przecież właśnie Kijów w stylu zimnowojennym wsadza do więzień przedstawicieli opozycji, ogranicza wolność słowa i nagminnie łamie prawa człowieka. Zabawne jest to, że nawet Moskwa ostro skrytykowała pobicie Tymoszenko przez funkcjonariusza więziennego, które miało miejsce kilka dni temu. "
Pani Tymoszenko wykorzystywała i jej mąż (jest jednym z najbogatszych na Ukrainie) swą władzę ustawodawczą dla swej prywatnej sprawy .Kosztem Ukraińców i państwa Ukraina się wzbogaciła!
Należy również i u nas tak zrobić z Waldemarem Pawlakiem.Za podpisanie w imieniu Polski tak niekorzystnego i drogiego gazu kupowanego od Rosji! W Polsce się cackają z takimi politykami , którzy są pośrednio a nawet bezpośrednio związani z biznesem-oczywiście robią to kosztem nas Polski.
Należy wreszcie wziąć przykład z Ukraińców jak postępować z hochsztaplerami i takimi politykami jak Tymoszenko,premier , wicepremier Pawlak,wicepremier Henryk Goryszewski(ZCHN).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zarowno Rosja jak i Ukraina , wladza jest identyczna , bezwzgle,dna i bezlitosna , zupelna znieczulica na krzywde, ludzka, ale czy my Polacy tak bardzo sie, ruznimy ? A Europa rzuca tylko chasla o wolnej Uni ale , prawda jest inna i brutalna , co z tego ze moze liczyc na szcze,scie jak gdy be,dziesz mial problemy ci nikt nie pomorze . Jestes sam jak palecy bez 4-rech palcow i to po obu stronach i nie wazne jak to nazwiemy Mafia ,czy slyzba zdrowia to wynik jest jeden smierc w bolach , podtrzymaja, twoje zycie abys zostal krolikiem doswiadczalnym , slowem podsumuja,c strach zyc bezpiecznie i strach isc do szpitala bo cie, zniszcza, w wielkich bolach.! A juz dawno kiedys czlowiek wie,zien polityczny powiedzial nie zycze, tego co przezylem najwie,kszemu wrogowi ! swiat moze sie, i zmienil , ale ludzie sa, falszywi zli do pote,gi XYZ.1000%. Smutna ale kochana prawda , zycia codziennego.???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.