Facebook Google+ Twitter

Zimny Lech

Jeśli gorące lato zagotowało nam umysły, warto ochłonąć przy zimnym Lechu.

Turyści zwiedzający katedrę wawelską w Krakowie, po wyjściu z krypt królewskich kryjących sarkofagi królów polskich, mogą zobaczyć ogromną reklamę na dawnym Hotelu Forum: Zimny Lech

Szef Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie Jerzy Bukowski nie ma nic przeciwko chłodnemu piwku, ale dodaje, że reklama w tym miejscu i w takiej formie może zastanawiać. Rzecznik prasowy kampanii piwowarskiej Paweł Kwiatkowki twierdzi, że badania sondażowe wśród zwolenników PiS potwierdzają zgodnie trafność reklamy, a większość nie ma nic przeciwko zimnemu Lechowi.

Tyle faktów, a resztę dopowie mój umysł, schłodzony zimnym Lechem. To wszystko jest normą w kraju, gdzie w jednym dniu mamy trzech polityków pełniących obowiązki prezydenta. Rano Bronisław Komorowski, a w południe Bogdan Borusewicz i na podwieczorek Grzegorz Schetyna. Pijący zimnego Lecha zwolennicy PiS zastanawiają się jakie stanowisko w Polsce jest nieobstawione przez PO i wyszło im, że Prymas Polski i Radio Maryja.

Teraz gdy pijemy zimnego Lecha łatwiej też nam zrozumieć zależność i korzyść jaką przynosi naszej gospodarce lepsza postawa reprezentacji Niemiec na mistrzostwach świata. Sukces piłkarzy niemieckich przynosi wzrost gospodarczy w Niemczech. W dalszej konsekwencji oznacza to również i korzyść dla naszej gospodarki. Kiedyś to było bardzo trudne, że dwaj Polacy Lukas Podolski i Mirosław Klose grają dla Niemiec. Dziś można powiedzieć, że Lukas i Miroslaw to narodowi bohaterowie, bo wybrali trafnie i przynoszą profity gospodarce polskiej. Gdyby zostali w Polsce, to by zmarnieli w ligowej szarzyźnie.

Lukas i Mirosław odeszli z polskiej piłki, bo nieraz trzeba odejść, by pomóc ojczyźnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tu zrobiło się ciekawie pod tym felietonikiem ...http://wadowice24.pl/wasze-artykuly/1716

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie Henryku jest dokładnie odwrotnie. Ten sposób myślenia, który przedstawiłeś obrazuje sposób błędnego( delikatnie to tak nazwałem) pojmowania sytuacji dookoła prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Gdy jego postać jest przedstawiana przystępnie tak, by trafiła do wyobraźni młodych ludzi jest oczywiście grubiański i zły, bo to jest zagrożenie dla sondaży. Gdy Janusz Palikot mówi, że Lech Kaczyński ma krew na rekach jest okey.
Zapomina się i buduje fałszywy obraz polityki rządu. Wszyscy mówią, że wzrost gospodarczy to zasługa rządu. Tylko nikt nie pamięta jak rząd zachwycał się, że Słowacja weszła to strefy euro, a jedynym winnym tej sytuacji , że Polska ma opóźnienie jest Lech Kaczyński. Dziś nikt nie pamięta tego tylko partia, która rządzi zapisuje sobie zasługi wzrostu jako jedyny kraj w Europie. A Słowacja, która weszła do strefy euro przechodzi głęboki dołek gospodarczy. To Lech Kaczyński był przeciwny wejściu do strefy euro i to ta decyzja uratowała Polskę od kryzysu. Tylko to widać dopiero po latach. Również decyzję czy Wawel jest dobrym miejscem będzie można ocenić po latach - gdy zostanie całkowicie wyjaśniona katastrofa Smoleńska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dowcip jest zły i grubiański, ale zła była także decyzja pochówku w tym miejscu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryku to prawda dowcip niezły...pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafnie to ująłes Jacenty. Ostatnio modny jest dowcip: "Z czego najbardziej cieszy się Piłsudski? - że ma zimnego Lecha pod ręką"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.