Facebook Google+ Twitter

Zimowa depresja – możesz ją pokonać

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-18 19:02

"Szaro, brudno i zima…". Wciąż ciemno i zimno, a ty zaczynasz tracić nadzieję, że nadejdzie dzień, kiedy obudzą cię baraszkujące po twojej twarzy promienie słońca i radosny świergot ptaków, a ty radośnie wyskoczysz z łóżka.

Są jednak sposoby, aby w prosty sposób przeciwstawić się ogarniającej nas depresji.

Zimową, czy też już jesienno-zimową depresję powoduje niedobór światła. Przyczynia się on do nadprodukcji melatoniny. To właśnie ciemność stymuluje powstawanie tego hormonu, który na co dzień jest odpowiedzialny nie tylko za starzenie się komórek naszego ciała, ale również regulowanie procesu zasypiania, faz snu i budzenia się. Będąc jednym ze składników leków nasennych, świadomie zażywany przynosi oczekiwany odpoczynek. Produkowany w nadmiarze przez własny organizm wprowadza nas w stan depresyjny. Jeśli zauważasz u siebie np. nadmierną senność, drażliwość, brak motywacji i siły do działania, poczucie beznadziejności i bezradności lub zobojętnienie z utratą zainteresowań - zacznij działać nim nadmierny apetyt na słodycze (szczególnie wieczorem i nocą) zostawi swój ślad w tych miejscach, z których najtrudniej go usunąć.

Aby pokonać prześladujące nas "smętne" myśli, mamy bogaty wachlarz możliwości. Oprócz weekendowego wyjazdu do SPA, możemy znaleźć inne skuteczne propozycje, na każdą kieszeń, które „wyciągną nas z doła”, a oto kilka z nich:
- kąpiel słoneczna w solarium lub fototerapia (leczenie światłem) - ograniczą produkcję melatoniny,
- seans w kapsule SPA - urządzeniu łączącym w sobie funkcje i zalety przynajmniej kilku nowoczesnych urządzeń kosmetycznych. Przy ich projektowaniu bazowano na tradycjach medycyny dalekiego wschodu uwzględniających m.in. filozofie: CHI, Jin jang oraz Feng shui. Oddając się w ręce doświadczonej kosmetyczki, która da nam możliwość skorzystania z funkcjonalności kapsuły SPA, możemy skorzystać m.in. z : sauny parowej lub na podczerwień, aromaterapii, masującego prysznica Vichy, biczy szkockich, światłoleczenia, koloroterapii, muzykoterapii, masażu wibracyjnego, czy zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem dodatków mineralnych oraz alg,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.